Murat ÖZTEKİN

"Sahne 2.0" projesi ile kültür sanat kurumlarının ve sahne emekçilerinin teknolojik araçlarla yeni dijital kabiliyetler kazanmalarının önü açılacak. Sekiz binden fazla sahne emekçisine ulaşılacak proje çerçevesinde sahne çalışanları, kapasite geliştirme eğitimleri, mentorluk desteği, iş geliştirme ve networking etkinlikleri, webinarlar, dijital deneyim stüdyosu kullanımı, prodüksiyon süreçlerinde teknik destek gibi imkânlardan faydalanabilecek.

Sahne 2.0 Dijital Kültür Güçlendirme Programı’na paralel olarak açılacak olan Sahne 2.0 YouTube kanalında da kültür ve sanat üzerine içerikler paylaşılacak. Gelişmeyi değerlendiren Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yeşim Özsoy “Kritik bir dönemde tiyatrolarımızın ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan Sahne 2.0, gelecekte de dijital ve tiyatro arasındaki açığı ve gereksinimleri kapatan önemli bir proje olacak” diyor.

Usta tiyatro oyuncusu Gönül Orbey hayatını kaybetti Usta tiyatro oyuncusu Gönül Orbey hayatını kaybetti Sanat dünyasının usta ismi Gönül Orbey, 84 yaşında hayatını kaybetti. Gönül Orbey, Hababam Sınıfı ve Süt Kardeşler'den tanıdığımız usta oyuncu Ergin Orbey'in eşiydi. Acı haberler hayranları yasa boğuldu.

Bolşoy Tiyatrosu’nda feci kaza: Dekor sanatçının üstüne düştü Bolşoy Tiyatrosu’nda feci kaza: Dekor sanatçının üstüne düştü Rusya'da bulunan Bolşoy Tiyatrosu'nda sahne değişikliğinin yapıldığı esnada bir sanatçı, dekorun devrilmesi üzerine altında kalıp ezilerek oldu.