Türkan Şoray, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında 75. Yıl Sanat Galerisi'nde açılan filmlerinde kullandığı kostümlerin ve film afişlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. 
  Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın eşlik ettiği Şoray, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Şoray, sergiyi gezerken bazı kostümlerle ilgili Aldırmaz'a bilgi verdi. 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  Sergide konuşan Şoray, bu festivali düzenleyerek sanatçıları sanatseverlerle buluşturan Adana Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Hayranlarının sevinç gösterilerinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Türkan Şoray, "Ne diyeyim? Bugün bana yeniden yaşama sevinci verdiniz. Ben sizi o kadar çok seviyorum ki... Burada kalplerimiz beraber ne kadar güzel bir şey. Beni dünyanın en mutlu insanı yapmış olan size bu duyguları yaşattığınız için tüm kalbimle teşekkür ediyorum. İnanın duygularımı tam anlatabildiğimi düşünemiyorum. Çünkü şuan hissettiklerim kelimelerle anlatılmaz. Hepiniz kalbimdesiniz ölene kadar" dedi. 
  Bir seveninin kendisine "Kurban olurum sana Türkan" demesi üzerine Şoray, "Asıl ben sana kurban olurum" yanıtını verdi. 
  Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, sanatçı Türkan Şoray'a genç halinin resmedildiği bir tablo takdim etti.