Survivor 2019 aday kadrosu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Türkiye ile Yunanistan arasındaki rekabeti ekranlara getirecek olan yarışma ile ilgili bu sene format değişikliğine gidildi. Yarışmacılar, vatandaşların vereceği oylarla belirlenecek. Yapım ekibi tarafından seçilen 30 aday, sosyal medya üzerinden tanıtıldı. Yapılan oylama sonucunda belirlenen isimler Survivor adasına gitmeye hak kazanmış olacak. Survivor adayları arasında ise en çok dikkat çeken isimlerin başında Sami Levi geliyor. Bir dönemlerin sevilen şarkılarına imza atan Sefarad grubunun solisti olarak tanınan Sami Levi, Survivor adasına gidebilecek mi merakla bekleniyor.

SAMİ LEVİ KİMDİR?

Sami Levi 13 Nisan, 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. 1998 yılı Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında ana okulunda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi konusunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini söyledi. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi. Aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da Cem Stamati’yle olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. Yaklaşık 8 yıldır Sefarad müziğiyle profesyonel olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir.

Sefarad, 1996'da kurulan müzik grubu Musevi Sefarad müziğiyle popüler müzikle bir sentez oluşturur. Grubun üyeleri Sami Levi grubun solisti, Cem Stamati grubun bas gitaristi ve Ceki Benşuşe grubun gitaristi.22 Aralık 2003 tarihinde yayınlanan ilk albümleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanmayı başaran Sefarad, 14 Temmuz 2005'te yayınlanan ve uzun süre liste başı olan ikinci albümleri ile müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırdıklarını kanıtladılar.

Bu iki albümlerinden "Osman Aga", "Ne fark eder?", "Yastayım", "Ben Seni Severim" "Vakti Geldi", "Aşk İçin" ve "Seni ne Çok Sevdiğimi" gibi birçok hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye'de büyük ilgi gördü. 

SURVİVOR 2019 ADAYLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ