Eser Yenenler'in sunduğu EYS Show yeni sezonuyla ekranlara merhaba dedi. EYS Show yeni bölümüne MasterChef Türkiye'nin başarılı ve sevilen şefleri Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu konuk olarak katıldı. Programda konuşan şef Mehmet Yalçınkaya, üstü kapalı bir şekilde şef Hazer Amani'ye göndermede bulundu.

Yalçınkaya yaptığı açıklamada, "Aslında MasterChef dünyada en çok izlenen programlardan bir tanesi. Bir kere Türkiye'nin en iyi televizyoncularından birinin elinde olan bir proje. Geçen yıl da güzeldi ama bu seneki ekip daha iyi" ifadelerini kullandı. O sırada İtalyan şef Danilo Zanna gülerek Mehmet Yalçınkaya'yı dürttü. Mehmet Yalçınkaya'nın "Ne oldu?" demesi üzerine Zanna, "Estağfurullah" şeklinde cevap verdi. O anlar salonda bulunan izleyicileri kahkahaya boğdu.

HAZER AMANİ'YE GÖNDERMEDE BULUNDU

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya'nın söz konusu açıklamaları, geçtiğimiz yıl MasterChef jürisi olan ve bu sene The Taste Türkiye'ye geçen şef Hazer Amani'ye "gönderme" olarak değerlendirildi. Hazer Amani'nin sunucu ve mentör şef olarak görev yaptığı The Taste Türkiye programı reytinglerde 55. sıralara kadar geriledi. Hazer Amani'nin yerine jüri olarak bu yıl katılan Danilo Zanna ile MasterChef, reytinglerde büyük bir çıkışa geçti.

Bu nedenle şef Mehmet Yalçınkaya'nın söz konusu açıklamaları Hazer Amani'ye "gönderme" olarak değerlendirildi.