Ekranların severek izlenen gezi programı Çok Gezenti'nin sunucusu Burak Akkul hakkında son dakika gelişmelerini eşi Seda Akkul duyurdu. Sosyal medyada Burak Akkul'un doktorunun da koronavirüse yakalandığı idda edilmişti! Seda Akkul bu iddiayı yalanlarken "Virüsü Türkiye'ye siz getirdiniz demekten ne olur vazgeçin Burak için dua edin' dedi. 

Seda Akkul, kendisi Londra'dayken eşinin kendisini ziyarete geldiğini o sırada Londra'da yalnızca bir hasta olduğunu, Türkiye'de de Çin ve İtalya hariç uçuş yasağı olmadığını ifade etti. Çok Gezenti Burak Akkul'un eşi Seda Akkul, kendisinin de karantina aldında olduğunu herkesin iyi dileklerine ve dualarına ihtiyacı olduğunu ifade etti.

İŞTE ÇOK GEZENTİ BURAK AKKUL'UN EŞİ SEDA AKKUL'UN AÇIKLAMALARI

"Burak yoğun bakımda stabil. Daha iyi olması için duanıza, iyi dileklerinize ihtiyacı var. Drlar onunla çok iyi ilgileniyor. Ben karantinada hastanede tedavi altındayım.

Burak'ın dr'u ile ilgili haberler de yanlış, Dr. Bey gerekli önlemleri almıştı ve zaten korona negatif çıktı görevine dönebildi. Burak ve tüm hastalar için çabalıyor. Ben 'fiziken' kötü değilim. Korona pozitif tedavisi oluyorum.

Sosyal medyaya hiç bakmamaya çalışıyorum, çünkü iyi gelmiyor. Burak'a da iyi gelmedi ve yoğun bakıma alınmadan önce çok yıprandı. Telefonlara cevap vermek mesaj cevaplamak pek mümkün değil. İlaçların da etkisiyle Hem uyku halindeyim hem de telefon çalması endişelendiriyor beni...

Sadece sizden dua, iyi dilek, enerji, hanginiz nasıl iyi hissedeceğine inanıyorsanız; Burak için istiyorum, bunların Burak'a iyi geleceğini ve çabucak iyileşeceğine inanıyorum, inanmak istiyorum.

Bir şey daha var, 'lütfen ülkeye korona getirdiniz' yazmaktan vazgeçin. Buna inanmıyorum, Burak için kötü düşünmeyin. Burak tonsilit sebebi ile tedavi oluyordu. Ben ailemin yanına gittiğimde Korona haberleri henüz Çin ve İtalya ile sınırlı idi. Ülkemizde hiç vaka haberi yoktu ve...

Londra'da da henüz tek bir vaka açıklanmış iyileştiği bildirilmişti. Çin, İtalya ve İran dışında ülkelere seyahat etmememiz için bir açıklama, uyarı yoktu. Burak yanıma geldiğinde bu hafta yayına girmesi gereken 'yeni bölüm sorumlululuğu' ile hareket ediyordu.

Çünkü dünyada haberler henüz bu halde değildi ve Burak gelmeden önce dr'a gitmiş, tonsilit teşhisi ile ilaç kullanıyordu. Londraya geldiği 3. Gün öksürüğü arttı orada bağlı olduğumuz sağlık kurumuna başvurduk. Tüm belirtileri anlattık ve 'risk taşımadığı' iletildiği için mevcut tedavisine devam etti.

Korona haberleri yoğunlaşınca çekimi iptal edip 'risk altında olmadığımız' söylendiği halde maske-eldiven gibi önlemler alıp İstanbul'a döndük. Döner dönmez evimize en yakın özel hastaneye başvurduk ve yine tonsilit teşhisi ile eve gönderildik. Biz yine de izole olduk kimseyle görüşmedik, dışarı çıkmadık' iki gün içinde ateşi çok yükselince aynı hastanenin önerisi ile Kartal eğitim araştırmaya geldik ve ivedilikle karantinaya alındı. Sonraki süreci zaten biliyorsunuz.

Lütfen Burak için kötü bir şey düşünmeyin yazmayın. Lütfen dua edin. Burak iyi olacak. Ülkemiz iyi olacak. Dünya iyi olacak. İnanıyorum, inanmak istiyorum."