Eski futbolcu Emre Aşık ile 8 yıllık eşi Yağmur Aşık'ın çekişmeli boşanma davası karara bağlandı.

BASIN MENSUPLARI ALINMADI

İstanbul 10. Aile Mahkemesinde görülen duruşmada davacı-karşı davalı Emre Aşık ve taraf avukatları hazır bulundu. Davacı-karşı davalı Yağmur Aşık duruşmaya katılmazken, gizlilik kararı olan duruşmaya basın mensupları alınmadı.

“DÜRÜST TEMİZ BİR İNSANDIR”

Duruşmada beyanda bulunan Emre Aşık'ın avukatları, "Emre Aşık, Türkiye'de sporcu kimliğiyle bilinen dürüst, temiz bir insandır. Evlilik birliği devam ederken müvekkilimizin mal varlığı tabiri caizse buharlaşmıştır. Müvekkilimizin itibarı da buharlaştırılmıştır. Davanın kabulüne karar verilmesini talep ederiz" dedi.

“ÇOCUKLARIN YERİ ANNELERİNİN YANIDIR”

Emre Aşık'ın, Yağmur Aşık'a nafaka ödememek için çocukların velayetini almaya çalıştığını iddia eden Yağmur Aşık'ın avukatı, "Çocukların yeri annelerinin yanıdır. Müşterek çocukların velayetinin anneye verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu. Aşık'ın avukatı, müvekkilinin hamile olduğunu bilmediğini ve bu celsede öğrendiğini söyledi.

KARAR VERİLDİ

Davacı-karşı davalı Emre Aşık’ın davasının kabulüne karar veren mahkeme, Aşık ile davalı-karşı Yağmur Aşık’ın boşanmasına hükmetti.
Çocukların velayetinin baba Emre Aşık’a verilmesine hükmeden mahkeme, Yağmur Aşık’ın her ayın 1’inci ve 3’üncü cumartesi günü 09.00-18.00 saatleri arasında çocuklarıyla görüşmesine karar verdi. Yağmur Aşık’ın Emre Aşık’a 35 bin TL manevi tazminat ödemesine karar veren mahkeme, Emre Aşık’ın Yağmur Aşık’a aylık 5 bin TL tedbir nafakası ödemesine hükmetti.

“GELECEK İÇİN UMUTLUYUM”

Duruşmanın ardından açıklama yapan eski futbolcu Emre Aşık, “Çok zorlu bir süreç oldu benim için. Bu süreçte özellikle yanımda olan avukatlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz bir aile gibi olduk. Hakikaten avukatın önemini bir kez daha anladım. Güzel bir şekilde sonuçlandı diye düşünüyorum. 3 çocuğumla beraber yeni bir hayata başlayacağım nasip olursa. Gelecekte beni ne bekliyor derseniz, ilerisi için çok umutluyum. Nasip olursa futbola bir ara vermiştim bu olaylardan dolayı, çocuklarımla biraz daha vakit geçirmemden. Kariyerime kaldığım yerden tekrar devam edeceğim kısmet olursa” ifadelerini kullandı.

Yağmur Aşık, Emre Aşık’ı öldürtmek için kanlı ete ateş ettirdi iddiası Yağmur Aşık, Emre Aşık’ı öldürtmek için kanlı ete ateş ettirdi iddiası Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık tarafından öldürülme planı yapıldığı iddiasıyla açılan davada konuşan Emre Aşık'ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp, “Sanık Yağmur Sarnıç dinlendikten sonra daha detaylı işin rengi ortaya çıkacaktır” dedi.

Emre Aşık'tan suç duyurusu: Yağmur annesine kiralık helikopterle gitti Emre Aşık'tan suç duyurusu: Yağmur annesine kiralık helikopterle gitti Emre Aşık, boşanma aşamasındaki eşi hakkında suç duyurusunda bulundu. Yağmur Aşık’ın lüks yaşantısına dikkat çeken eski milli futbolcunun avukatı, “Bursa’daki annesine helikopterle gitti” dedi

Emre Aşık’tan kendisini FETÖ’yle suçlayan eşine 2 liralık tazminat davası Emre Aşık’tan kendisini FETÖ’yle suçlayan eşine 2 liralık tazminat davası Eski milli futbolcu Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu ve kendisini FETÖ’yle suçladığını iddia ettiği eşi Yağmur Aşık’a 2 liralık sembolik tazminat davası açtı. Öte yandan Yağmur Aşık’ın suçlamaları üzerine Emre Aşık hakkında açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildiği öğrenildi.