Harry Potter filminde Hermione Granger karakteriyle ünlenen İngiliz Emma Watson, sosyal medya hesabı Instagram'dan, Bad Activist Collevtive isimli Filistin yanlısı aktivistlerin "Dayanışma bir eylemdir" yazılı pankartlarla yürüdüğü bir paylaşıma yer verdi.

Ünlü oyuncu, geri paylaşımda bulunduğu söz konusu görüntünün altına, İngiliz-Avustralyalı bilim insanı Sara Ahmed'in, "Dayanışma, mücadelelerimizin aynı mücadeleler olduğunu, acımızın aynı acı olduğunu ya da umudumuzun aynı gelecek için olduğunu varsaymaz. Dayanışma, bağlılık ve çalışmanın yanı sıra aynı duygulara, aynı yaşamlara veya aynı bedenlere sahip olmasak bile ortak paydada yaşadığımızın kabulünü içerir." sözlerini ekledi.


Emma Watson'ın Instagram hesabından yaptığı paylaşım

MÜSLÜMAN COĞRAFYADAN BEĞENİ YAĞMURU
Watson'ın gönderisi Filistin yanlısı Instagram kullanıcılarından büyük beğeni topladı ve çok sayıda takipçi #FreePalestine, #PalestineWillBeFree hashtagleri ile Filistin bayrağının emojisini kullanarak ünlü oyuncuya teşekkürlerini ifade etti.

İSRAİLLİ ELÇİLERDEN ELEŞTİRİ
İsrail'in BM elçisi Gilad Erdan ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kurgu Harry Potter'da işe yarayabilir ama gerçekte işe yaramıyor." diyerek Watson'ın paylaşımını eleştirirken, selefi Danny Danon da sinema oyuncusunu "antisemitik" olmakla suçladı.

"Yahudi düşmanı olduğu için Gryffindor'dan 10 puan." (Dannon, Harry Potter filmine gönderme yapıyor)

Öte yandan, Indivisible Guide adlı ilerici savunuculuk grubunun direktörlerinden Leah Greenberg, Danon'un bu suçlamasına katılmadığını, antisemitizmin tamamen alaycı ve kötü niyetli bir silah haline getirildiğini belirtti.

EMMA WATSON KİMDİR?
Küçük yaşta Harry Potter'da aldığı rol ile ünlenen Emma Watson, Oxford Üniversitesinde aldığı eğitimin yanı sıra ABD'deki Brown Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Emma Watson ayrıca Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin iyi niyet elçisi olarak gönüllü faaliyetlerde bulunuyor.

Harry Potter’ın Ron’u baba oldu Harry Potter’ın Ron’u baba oldu İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yazılan fantastik roman serisinden uyarlanan film serisi Harry Potter filminde oynadığı Ron Weasley karakteri ile ünlenen oyuncu Rupert Grint ilk kez baba oldu.
İşgalci İsrail 2021 yılında 8 bin Filistinliyi tutukladı İşgalci İsrail 2021 yılında 8 bin Filistinliyi tutukladı Filistinli insan hakları kuruluşları, işgalci İsrail ordusunun 2021 yılında toplam 8 bin Filistinliyi tutukladığını açıkladı.