İHA'nın haberine göre, Malatya’da bu akşam oynanacak oyunu için kente gelen Sermiyan Midyat, Malatya Erhaç Havalimanı’na uçakta polis ekiplerince gözaltına alındı.

Bu anları aynı uçakta bulunan TRT Spor Muhabiri Tuna Akdemir, sosyal medya hesabından paylaşarak, “Malatya’ya şimdi indik. Oyuncu Sermiyan Midyat 11. koltukta oturuyordu, Malatya yer hizmetleri tüm uçağı durdurup kendisini özel olarak dışarı çıkarttı. ‘Bu haksızlık değil mi?’ diye sorduğumuzda polisin gözaltına aldığını söyledi” ifadeleri ile takipçilerine duyurdu.


Malatya Emniyet Müdürlüğü’nden Midyat’ın gözaltına alınması ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Anadolu Ajansı (AA) da, Sermiyan Midyat'ın İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesince kesinleşmiş para cezası nedeniyle çıkarılan yakalama kararına istinaden gözaltına alındığını bildirdi. Haberde, Midyat'ın kesinleşmiş para cezasını ödemesi sonrası serbest bırakıldığı açıklandı.

Sermiyan Midyat ise Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Dostlar, uçakta beni görüp de hayal kuran bir işgüzar dedikodusuyla haber yapan araştırmacı gazeteler göz altına alındığımı yazmış. Merak buyurmayın, gayet göz önündeyim. Harç parası yatmamış vergi dairesine. Asayiş berkemal, akşama Sermiyan Midnight ile gülüşmek üzere Malatya.”


Sermiyan Midyat’tan yapım şirketine 300 bin liralık dava Sermiyan Midyat’tan yapım şirketine 300 bin liralık dava Ünlü oyuncu ve senarist Sermiyan Midyat, bağlı olduğu yapım şirketine filmini çekmedikleri gerekçesiyle 300 bin liralık dava açtı.
Sermiyan Midyat’a mahkemeden ret geldi Sermiyan Midyat’a mahkemeden ret geldi Ünlü oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat ile eski sevgilisi Sevcan Yaşar arasında sular durulmuyor.