Popüler şarkıcı Sefo, sosyal medya hesbından yaptığı paylaşımla sahneden, yasal sürenin tamamlanmasına rağmen indirildiğini iddia eden paylaşımlarda bulundu. Söz konusu gelişmenin ardından  Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kaymakamlık tarafından konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00'dan önce sonlandırıldığı iddiası üzerine müzik açıklaması yapıldı.

"HALKIN RAHAT VE HUZURUNU BOZACAK SURETTE GÜRÜLTÜ"

Bodrum Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı'nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00'dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet bölgesinde yaz turizmi ile birlikte 'Gürültü' konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi'nde, 'Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00'den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine göre takibat yapılır' hükmü amirdir. 20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00'da sonlandırılması sağlanmıştır. Sosyal medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bakan Ersoy açıkladı: Müzik kısıtlamasında yeni gelişme Bakan Ersoy açıkladı: Müzik kısıtlamasında yeni gelişme Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, müzik yayını sınırlamasıyla ilgili merak edilenlere açıklık getirerek, kısıtlamaya ilişkin esnetmelerin normalleşmeye paralel olarak devam edeceğini açıkladı.

TDV'nin rap müzikli fitre kampanyası tepki çekti TDV'nin rap müzikli fitre kampanyası tepki çekti TDV'nin ramazan ayında başlattığı fitre kampanyasının tanıtımının rap müzikle yapılması tepkiye sebep oldu.