Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu ve yönetmen Osman Wöber, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Acı haberi, ünlü oyuncu Zafel Algöz sosyal medya hesabından duyurdu.

ACI HABERİ ZAFER ALGÖZ DUYURDU

Zafer Algöz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı. 

62 yaşında hayata gözlerini yuman Osman Wöber, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Oyuncu ve sunucu Müge Wöber'in eşi olan ünlü isim, Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Osman Wöber 27 Şubat 1960'da Ankara'da doğdu. Avusturyalı-Türk oyuncu ve yönetmen olan Osman Wöber Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle tanındı.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya'nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu.

2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009'a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber'in eşidir.

Armağan Çağlayan acı haberi duyurdu: Ünlü senarist Gamze Özer hayatını kaybetti Armağan Çağlayan acı haberi duyurdu: Ünlü senarist Gamze Özer hayatını kaybetti Sihirli Annem başta olmak üzere Acemi Cadı, Dila Hanım, Hanımın Çiftliği gibi fenomen dizilerin başarılı senaristi Gamze Özer hayatını kaybetti. Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Armağan Çağlayan “İnsanın nutku tutuluyor, inanamıyorum. Ahhhhh Gamze…. Ahhhhhhh…. Sihirli Annem yetim kaldı” ifadelerine yer verdi.

İbrahim Tatlıses’i yıkan ölüm: ‘Yallah Şoför’ şarkısının sahibi ve söz yazarı Muhammed Ahmed Erbilli hayatını kaybetti İbrahim Tatlıses’i yıkan ölüm: ‘Yallah Şoför’ şarkısının sahibi ve söz yazarı Muhammed Ahmed Erbilli hayatını kaybetti İbrahim Tatlıses, Mahmut Tuncer, Nuri Sesigüzel gibi birçok sanatçının seslendirdiği eserlerin sahibi söz yazarı ve Türkmen sanatçı Muhammed Ahmed Erbilli 89 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçıdan gelen acı haber tüm sevenlerini ve müzik camiasını hüzne boğdu.

Şok eden ölüm! Netflix dizisinin ünlü oyuncuları feci kazada hayatını kaybetti Şok eden ölüm! Netflix dizisinin ünlü oyuncuları feci kazada hayatını kaybetti Meksika'da Netflix dizisi "The Chosen One"ın oyuncuları ve ekip üyelerinin de olduğu araç kaza yaptı. Kazada araçtaki 6 kişi yaralanırken iki oyuncu ise hayatını kaybetti.

Yavuz Bingöl'ün halk ozanı annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti Yavuz Bingöl'ün halk ozanı annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti Bir süredir solunum yetmezliği ile mücadele eden Yavuz Bingöl’ün annesi hayatını kaybetti. Türk halk ozanı olan Şahsenem Bacı yarın son yolculuğuna uğurlanacak.