Eski Roma Büyükelçisi merhum diplomat İnal Batu’nun kızı oyuncu Pelin Batu, 2018 yılında ünlü kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde evlenmişti ve evliliklerinden 1 çocuk dünyaya gelmişti. Evlilik birliğinin kendisine yüklediği görevi ihmal ederek kendisine psikolojik baskı ve fiziksel şiddet eğilimli davranışlarda bulunduğunu iddia eden Pelin Batu, eşi Macit Bitargil hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

TEK CELSEDE BOŞANDILAR

Batu’nun evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çekişmeli olarak açtığı boşanma davası, anlaşmalıya döndü. İstanbul 9. Aile Mahkemesi’nde basına kapalı olarak görülen duruşmada mahkeme, Batu ile Bitargil’in ‘anlaşmalı’ olarak boşanmalarına hükmetti. Mahkeme, çiftin sunduğu protokole göre çocuğun velayetini ‘ortak velayet’ olarak düzenledi ve protokol gereği Macit Bitargil’in çocuğuna aylık 2 bin lira nafaka ile okul masraflarını karşılamasına karar verdi.

Pelin Batu sosyal medya hesaplarını kapattı Pelin Batu sosyal medya hesaplarını kapattı FETÖ'yü satanlar kervanına Pelin Batu da eklendi. Yıllarca Gülen Medyası'nda çalışarak cebini dolduran Pelin Batu, gruba kayyum atandıktan sonra ağız değiştirerek PKK'ya karşı olduğunu, Fetullah Gülen'in örgütüne üye olmadığını söylemişti. Batu, darbe girişiminin ardından sosyal medya üzerinden tehdit aldığını söyleyerek Twitter hesabını kapattığını duyurdu.