Sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, uzun süredir tedavi gördüğü Bodrum’da hayatını kaybetti. Sanatçının oğulları Burak Sergen ve Toprak Sergen sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımla, ünlü oyuncunun vefatını duyurdu.

Baba acısıyla sarsılan Burak Sergen, üzen haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Babasıyla fotoğrafına yer veren oyuncu, altına “Canım babacım elveda” notunu düştü.

Toprak Sergen ise babasının doğum tarihi olan 13-5-1931'i yazarak yanına sonsuzluk işareti ekledi. 

Sanatçı için 8 Ağustos'ta Ankara'da Küçük Tiyatro'da bir tören yapılacak. Cenaze, öğle namazını müteakip kılınacak namazın ardından Gölbaşı Mezarlığı'na defnedilecek.

Sergen'in vefat haberinin ardından, sanatçının sevenleri ve dostları üzüntülerini sosyal medyada baş sağlığı mesajlarıyla paylaştı.

Toprak Sergen - Semih Sergen - Burak Sergen

SEMİH SERGEN KİMDİR?

11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Semih Sergen, gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yaptı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun tiyatro kolu başkanı oldu. Ailesinden gizli konservatuvar sınavına girdi. 1949'da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra birçok önemli karakteri canlandırdı.

Tiyatroda 100’ün üzerinde oyunda başrolde yer aldı, 40’ın üzerinde oyunu sahneye koydu. Oyunlarını topladığı 11 kitabı ve 17 de şiir kitabı bulunuyor. Türkiye’de ilk 45’lik şiir plağını o hazırladı. Bunu çeşitli kasetler ve CD’ler izledi.

1958 yılında 'Duvaklı Göl' adlı filmle Yeşilçam’a adım attı. Kendisi gibi tiyatrocu olan Burak Sergen ve Toprak Sergen kardeşlerin babası olan sanatçı, Bodrum'da yaşıyor, kendi ismiyle kurduğu Semih Sergen ve Dostları Tiyatrosu'nu yönetiyordu.

Dünya şampiyonu milli sporcu Abdullah Ataş hayatını kaybetti Dünya şampiyonu milli sporcu Abdullah Ataş hayatını kaybetti Dünya şampiyonu işitme engelli milli karateci Abdullah Ataş hayatını kaybetti.
Müge Anlı’nın acı günü: Babası hayatını kaybetti Müge Anlı’nın acı günü: Babası hayatını kaybetti Ünlü sunucu Müge Anlı’nın babası İhsan Anlı hayatını kaybetti. Dün sabah hayatını kaybettiği öğrenilen İhsan Anlı’nın aile kabristanlığına defnedildiği belirtildi.