Siyaseti bıraktıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Prof. Doktor Süheyl Batum, siyasi konularda ilk kez KRT'de Çağlar Cilara'ya açıklamalar yaptı.


CHP'nin eski Genel Sekreteri Süheyl Batum parti yönetimini topa tuttu. Halk TV'de Ruhat Mengi'ye kendisini programa çıkarmak istediği için özel denetimci gönderildiğini söyleyen Batum, Mengi'nin sorguya çekildiğini belirtti.

Batum, CHP'li yöneticilerin isimlerini de sayarak sistemin adamı olduklarını ileri sürdü. Batum twitter hessabından da Muharrem İnce'nin açıklamalarına destek verdi.


BATUM CHP'DEN KOVULDUKTAN SONRA İLK KEZ KONUŞTU


CHP'de kovulduktan sonra ilk kez konuşan Batum, CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Batum CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve birkaç isim sayarak bu kişilerin küresel sistemin adamları olduğunu ileri sürdü ve şöyle konuştu:


"AMERİKA'YA ADAM GÖNDERİP 'AKP'Yİ DEVİR BENİ GETİR' DEDİLER"


"CHP malesef bugünkü yönetimi ile sistemin güvenilir bir parçası haline dönüşmüştür. Bugün partiyi temsil eden insanlara bakıyorsun, Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Sezgin Tanrıkulu, bunlar sistemin en sevdiği adamlar. Bunların sisteme karşı olduğu tamamen palavra. Bu sistem zaten AKP'yi iktidara getirdi. Siz Amerika'ya adam göndererek, 'AKP'yi devir, beni getir' diyebilir misiniz."


Süheyl Batum CHP'ye yakın Halk TV'de kendisinin programa çıkarılmadığını hatta programa çıkarmak isteyen Ruhat Mengi'nin sorguya çekildiğini de şu sözlerle anlattı:


"Halk TV'ye sistemin beğenmediği adamı çıkartmazlar. Beni Ruhat Mengi bir programa çıkarıyordu, çıkarmadılar. Oraya o gün özel denetimci gönderdiler ve sordular Mengi'ye, 'neden bunları çıkarıyorsun' diye. Çıkartmaktan korktular. Ruhat Mengi'yi sorguya çekip, 'bunu çıkartma' dediler."

Süheyl Batum milli görüş kökenli CHP'li Bekaroğlu'nu da eleştirdi:
"Biz laikliğin bekçisiyiz, Bekaroğlu ile bunu koruyacağız diyorlar. Bekaroğlu hayatını laikliğe karşı geçirmiş bir adam. İstediğin kadar trollerinle bunun gibi solcu adam gelmedi desin farketmez, Bekaroğlu hayatını laikliğe karşı mücadeleyle geçirmiş."

Batum, CHP'nin parayla sosyal medyada trol tuttuğunu da söyledi.


TWITTER'DAN DA YAZDI


Batum sosyal medya hesabından yaptığı açıklamadaysa CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce'ye destek verdi. Batum "Muharrem İnce'nin söylediklerine de gerekçelerine de tamamen katılıyorum. Sorunumuz kişilerle değil, ister iktidar ister muhalefet olsun, temsilcisi oldukları bu ''sistem" ile olmalıdır." yazdı.