Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 aşılama kampanyası için hazırlanan kamu spotunu, "Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz" mesajıyla paylaştı.

Koronavirüsün yıkıcı etkilerinden korunmak için kollarımızı sıvıyoruz
Kovid-19 salgınından önceki hayata geri dönülebilmesi için aşılamanın öneminin vurgulandığı kamu spotları, "Eski normallerimize yeniden dönmek, işleri tekrar yoluna koymak, koronavirüsün yıkıcı etkilerinden korunmak için kollarımızı sıvıyoruz." ifadeleriyle başlıyor.

"Aşılanan kişiler yeniden virüs bulaştırabilir"
Videolarda, aşının ikinci dozunun yapılmasının ardından bağışıklığın gelişmesinin genellikle birkaç hafta sürdüğü, aşılanan kişilerin, korunsalar bile virüsü almaları durumunda başkalarına bulaştırabileceği uyarıları yapılıyor.

"Aşıların yüksek koruma sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır"
"Sağlık Bakanlığınca uygulanan Kovid-19 aşıları, standart kalite, güvenlilik ve etkinlik çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Aşıların yüksek koruma sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır." 

Bakan Koca'dan 'yerli aşı' açıklaması Bakan Koca'dan 'yerli aşı' açıklaması Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı üzerinden, yerli aşı çalışmaları ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

"Kovid 19 aşısı ölüm oranını azalttığını göstermiştir"
"Yapılan araştırmalar, Sağlık Bakanlığınca uygulanan Kovid-19 aşılarının, hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir." 

Kamu spotları, "Tedbirler ve aşıyla Kovid-19'u aşıyoruz. Sağlığımız için kolları sıvıyoruz." ifadeleriyle sonlanıyor.

Koca paylaştı! Aşılamaya bir grup daha dahil edildi Koca paylaştı! Aşılamaya bir grup daha dahil edildi Koca: "Aşı programımızda öncelikli bir grubu daha aşılamaya başlıyoruz. Bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. Bu güce güvenin."

Kamu spotu televizyon kanallarında gösterilecek

"Kolları sıvıyoruz" sloganıyla hazırlanan 8 kamu spotu, bugünden itibaren televizyon kanallarında gösterilecek.