Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye'nin 98 yıllık milli siyaset ve stratejisi hükümetler üstü anlayışla tezahür etmiştir. Türkiye önüne gelenin azarlayacağı onun bunun tehditlerine boyun eğeceği savaş mağlubu bir ülke olarak görülemeyecektir.

''AĞZIMIZDAN NE ÇIKACAĞINA BAKTIRIYORUZ''

Türkiye Cumhuriyeti milli mücadelenin onur tacıdır. Uluslararası ilişkilerde başı eğik aciz bir Türkiye artık yoktur. Ön alan önden giden istikamet çizen sesini yükselten bir Türkiye gerçeği vardır. Başkalarının ağzına bakmıyoruz. Ağzımızdan ne çıkacağına baktırıyoruz. Türkiye'yi aciz ülke olarak görenler zillete düşmüş bir avuç kimliksizdir. Kılıçdaroğlu'nun ve zillet yedeklerinin ne yapacağını bilemeyiz ama bizim gideceğimiz başka bir ülke, gurur duyacağımız başka bir bayrak yoktur. Başkalarının gelecekte ne olacağı nerede duracağı bizi hiç ilgilendirmiyor.

BRÜKSEL'DEKİ NATO ZİRVESİ VE TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ

Bütün dünyanın gözü NATO Karargahı'na çevrilmiştir. Türkiye ile ABD arasında soğuk rüzgaların estiğini bilmeyen neredeyse kalmamıştır. İki ülke arasında kalın buzların çözülmesi dileğimizdir. Biden'ın Türkiye'yi hangi seviyede müttefik gördüğü belirsizliğini korumaktadır. ABD Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin S-400 almasının rahatsız edici olduğunu yüzsüzce ifade etmiştir. Arkamızdan dolanıyorlar müttefiklik edebiyatı yapıyorlar. Teröristlerle iş tutuyorlar stratejik ortaklıktan bahsediyorlar. Darbecileri koruyorlar, bize parmak sallıyorlar. ABD menşeli silahlar teröristlerin elinde kurşun atarken NATO müttefikliği hiç düşünülmüş müdür?

''UZAKTAN BAKINCA SAF MI GÖZÜKÜYORUZ?''

Türkiye NATO misyonlarına samimiyetli uymuştur. NATO'nun güncel tehditlerine uyum konusunda tereddüt yaşamayan ülkemizle hangi vahim sorunlar karşısında dayanışma içine girilmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde NATO neredeydi? Uzaktan bakınca saf mı gözüküyoruz? Rusya'dan silah almayın diyorlar, tamam da ihtiyaç duyduğumuz silahları siz verdiniz mi? Parasını verdiğimiz F-35'leri gasp ederken aklınız neredeydi?

ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanımız devlet ve hükümet başkanlarıyla bir araya gelmiştir. Cumhurbaşkanı ile Biden arasındaki görüşme 45 dakika gerçekleşmiştir. Biden ilk açıklamasında çok iyi bir görüşme yaptıklarına temas etmiş. Sayın Cumhurbaşkanı ikili görüşmede meseleleri yapıcı şekilde ele aldıklarını vurgulamıştır.

''TÜRKİYE'NİN HAKLI BEKLENTİLERİ AKTARILMIŞTIR''

Türkiye'nin haklı beklentileri ve milli hassasiyetleri ABD Başkanı'na tüm berraklığı ile aktarılmıştır. Terör örgütleri konusundaki ikircikli tavır müttefikli ülkelere kalıplaşmış şekilde egemenlik kurmuştur. Türkiye'nin terörle mücadelede tek başına bırakılması trajik bir yanlıştır.''

Ayrıntılar geliyor...

Dünyanın gözü Brüksel'de! NATO Zirvesi sona erdi Dünyanın gözü Brüksel'de! NATO Zirvesi sona erdi Belçika’nın başkenti Brüksel'de düzenlenen ve NATO ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı zirve toplantısı sona erdi. Zirve öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Erdoğan-Biden görüşmesinde dikkat çeken kitap Erdoğan-Biden görüşmesinde dikkat çeken kitap Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesinde görüştüğü liderlere “Türkiye’nin Terörizmle Mücadelesi” kitabını verdi.

Biden: Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptık Biden: Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptık ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından açıklama yaptı. İşte detaylar...