Angola'nın başkenti Luanda'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Luanda Quatro de Fevereiro Uluslararası Havalimanı'na indi. Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio ve Türkiye Cumhuriyeti Luanda Büyükelçisi Alp Ay karşıladı.

ERDOĞAN, ANGOLA CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN RESMİ TÖRENLE KARŞILANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Luanda'ya geldi.

Resmi temaslarına yarın başlayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak. İki Cumhurbaşkanı, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Angola Meclisi'ne hitap edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dr. Antonio Agostinho Neto Anıtı'nı ziyaret edecek, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenecek Angola-Türkiye İş Forumu'na katılacak.

Erdoğan'ın Afrika çıkarması bugün başlıyor Erdoğan'ın Afrika çıkarması bugün başlıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 ülkeyi kapsayan ve 4 gün sürecek Afrika ziyareti bugün başlıyor. Angola, Togo ve Nijerya'yı ziyaret edecek olan Erdoğan'ın amacı, Afrika ülkeleri ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi.