Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerikalı mevkidaşı Antnony Blinken'la stratejik mekanizmanın canlandırılması dahil ikili ilişkileri ve bölgesel gelişmeleri değerlendirdiği bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

RUSYA-UKRAYNA GERGİNLİĞİ DE GÖRÜŞÜLDÜ
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün (3 Ocak) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek NATO ve AGİT toplantıları öncesinde Rusya-Ukrayna gerginliği, stratejik mekanizmanın canlandırılması başta olmak üzere Türkiye-ABD ikili ilişkileri, Sudan, Etiyopya ve Kafkaslar’daki gelişmeler ele alınmıştır” denildi.

Çavuşoğlu'ndan Şam'a çağrı: Rejim anlayışını değiştirirse temaslarımız artar Çavuşoğlu'ndan Şam'a çağrı: Rejim anlayışını değiştirirse temaslarımız artar Suriye'yi birleştirecek seçim sürecine girilmesi gerektiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu "Rejimin anlayışı değişirse bu yöndeki desteğimiz de temaslarımız da artar" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Ermenistan toplantısı için tarih verdi Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Ermenistan toplantısı için tarih verdi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye ve Ermenistan özel temsilcileri arasında gerçekleşecek ilk toplantının henüz tam tarihi belli olmamakla birlikte, ocak ayı içinde olmasını beklediklerini açıkladı.

Bakan Çavuşoğlu: İslam topluluğu olarak lider rol oynamalıyız Bakan Çavuşoğlu: İslam topluluğu olarak lider rol oynamalıyız İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Afganistan konulu Olağanüstü Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısının açılış oturumunda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Taliban'ı kapsayıcı olmaya çağırarak, "İslam topluluğu olarak lider rol oynamalıyız" dedi.