Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen 6 siyasi partinin lideri imzaladıkları güçlendirilmiş parlamenter sistemi metnini kamuoyuna duyurmuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun zaman zaman söylediği 'üçüncü ittifak' çıkışı yalanlansa da masadan ilk ayrılık resmileşti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday tartışmaları devam ederken Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medyadan dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Babacan açıklamasında, "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun." dedi.

"MUTABIK KALINAN ALANLARDA DESTEK VERECEĞİZ"

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada mutabık kalınan alanlarda altılı masaya katkı vermeye devam edeceklerini belirten Babacan,

“Mutabık kaldığımız alanlarda, altılı masaya her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. O masada oturan bütün partilerle, işbirliği yaptığımız alanları genişletmek konusunda güçlü bir iradeye sahibiz. Kin ve intikam zehriyle alınan kararların adaletsizlikten başka hiçbir şey getirmediğini tarih boyunca deneyimledik, deneyimliyoruz.  Türkiye’yi ‘rövanşların ülkesi’ yapmayacağız.” diye konuştu.

Karamollaoğlu 'Şartlar değişti' diyerek duyurdu!  Altılı masa dağılıyor mu? Karamollaoğlu 'Şartlar değişti' diyerek duyurdu! Altılı masa dağılıyor mu? 2023 seçimleri için çalışmalar hız kazanırken, kulislerde ise üçüncü ittifak söylentileri başladı. Dün katıldığı bir televizyon programında konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'da konuya ilişkin açıklama yaparken, "İlk kez söylüyorum" diyerek dikkat çeken mesajlar verdi.