AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı hakkında ortaya iddialar atan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Erdoğan'ın maaşına herhangi bir zam talebinin olmadığının altını çizen Ünal, "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama" dedi.

Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başlıkları:

Konu Cumhurbaşkanımızın ödeneğinin artırılması değil. Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı. Emekli maaşlarının endeksli olmasından dolayı, eski Cumhurbaşkanları, milletvekillerinin emekli maaşlarına yansıtılmak zorunda kalındı.

"ART NİYETLİ VE ÇİRKİN BİR AÇIKLAMA"

Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Neden Cumhurbaşkanımız kendisini düşünüyor gibi bir algı oluşturuyorlar. Art niyetli ve çirkin bir açıklama. Bunu kendileri de biliyor. İYİ Partili, CHP'liler ile bu konu konuşuldu. Emekli maaşlarını Cumhurbaşkanımızın bütçesine endeksli olmaktan çıkaralım. Buyursunlar, buradan çağrı yapıyorum.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında konuşan CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına yüzde 40,4 oranında zam istediğini iddia etmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine taziye mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailesine taziye mesajı Kuzey Kıbrıs'ta görev yapan şehit Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya dün kazara şehit olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şehidin ailesini arayarak başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prens Selman ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prens Selman ile görüştü Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prens Selman'ı Beştepe'de kabul etti. Bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alındığı görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yangın bölgesinde! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yangın bölgesinde! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangını havadan inceledi.