Ankara İl Sağlık Müdürlüğü aşı ekipleri tarafından, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda oluşturulan merkezde, isteyen tren garı çalışanları ve yolcuların aşılanmasına başlandı.

AŞI, VATANDAŞIN AYAĞINA GELDİ
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, yaptığı açıklamada, randevu alamayan vatandaşlar, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda çalışanlar ve yolcular için bu uygulamayı başlattıklarını söyledi.

Yarından itibaren havalimanında da aşı uygulama merkezi kurulacağını dile getiren Kotanoğlu, "Otogarda, yaklaşık 30 AVM'de, sanayi bölgelerinde, büyük fabrikalarda da aşı yapacağız. Randevu alamayan, randevu almakta zorluk yaşayan vatandaşımızın ayağına bu hizmeti götürmekteyiz." dedi.

AMAÇ: AŞIYA ULAŞMAYI KOLAYŞTIRMAK
Kotanoğlu, Ankara'nın 20'yi aşkın ilçesi ile köylerde de mobil ekiplerin aşı çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Vatandaşların aşıya ulaşmasını kolaylaştırarak salgını bitirmeyi ümit ettiklerini vurgulayan Kotanoğlu, merkeze gelen vatandaşların Sinovac veya BioNTech aşılarından istediğini olabileceğini belirtti.

BÜYÜK BİR FIRSAT
Kotanoğlu, "Büyük bir fırsattır, aşısını yaptıramayan, ulaşamayan herkesi AVM'lere, sanayi bölgelerine, tren garlarına, otobüs garlarına bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Merkezde aşısını olan çalışanlardan Muhammet Çevikdoğan ise nöbetlerden dolayı hastaneye gidemediğini, garda aşı yapılmasının kendileri için büyük imkan olduğunu söyledi.

Alerjisi olanlar aşı yaptırabilir Alerjisi olanlar aşı yaptırabilir Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Dilşad Mungan, Covid-19 aşılarının alerjisi veya astımı olanlar için herhangi bir tehlikesi olup olmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

#n-794696

AstraZeneca aşısı vurulan Lüksemburg Başbakanı korona oldu AstraZeneca aşısı vurulan Lüksemburg Başbakanı korona oldu Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel koronavirüse yakalandı. Bettel evden çalışacak