Salgını sona erdirmek için cansiperane görev yapan Tomarza İlçe Sağlık Müdürlüğü mobil aşı ekipleri, sadece ilçe merkezinde değil, köylerde de aşılama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TEK TEK KÖYLERİ GEZİYORLAR

Aynı zamanda mahalle muhtarları ile koordinasyonlu çalışan mobil sağlık ekipleri, aşı talebinde bulunan mahalle sakinlerinin ayağına kadar giderek yerinde Covid-19 aşılarını yapıyor. Bununla beraber ekipler, aşıya dair tereddüt yaşayan mahalle sakinleri ile tek tek ilgilenerek salgında aşının önemi ve koruyuculuğu, hususunda gerekli bilgilendirmeleri yaparak tereddütleri gideriyor.

AŞILAR YERİNDE YAPILIYOR

Aşıya ikna edilen vatandaşların ise hiç vakit kaybetmeden aşıları yerinde yapılıyor. Tomarza'nın yaylalarında aşı için talepte bulunan vatandaşlara ise mobil sağlık ekipleri ilçe jandarma ekiplerinin arazi tipi araçları sayesinde vatandaşlara ulaşarak aşıları yapılıyor.

Özcan Deniz ve Feyza Aktan arasında velayet savaşı Özcan Deniz ve Feyza Aktan arasında velayet savaşı Özcan Deniz'in 2019 yılında boşandığı eski eşi Feyza Aktan ile çekişmeli velayet davasında sular durulmuyor.

'Baş Belası' dizisi ekranlara veda ediyor 'Baş Belası' dizisi ekranlara veda ediyor ATV ekranlarında yayınlanan ve başrollerini İrem Helvacıoğlu ile Seçkin Özdemir'in paylaştığı 'Baş Belası' için erken final kararı alındı. Dizi, 10 Eylül akşamı yayınlanacak olan 13. bölümü ile ekranlara veda ediyor.

BioNTech 12 yaş altına Covid-19 aşı kullanımı için başvuracak BioNTech 12 yaş altına Covid-19 aşı kullanımı için başvuracak Alman biyoteknoloji firması BioNTech, ürettikleri koronavirüs aşısının 5 ila 11 yaş grubu çocuklarda kullanım izni için gelecek haftalarda yetkili makamlara başvuracağını duyurdu.