Koronavirüste son durumun paylaşıldığı günlük Covid-19 tablosu yayımlandı. Söz konusu tabloda vaka sayısında düne nazaran artış yaşandığı gözlemlenirken, vefat sayısında ise düşüş kaydedildi.

28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 11 Nisan’da açıklanan 24 saatlik verilere göre, 6 bin 893 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 28 oldu. Bir günde toplam 182 bin 216 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 11 bin 207 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 85,39 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 93,11 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 147 milyon 235 bin 102’e yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILANMA

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 62,6 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

Vakalar düşüşe geçti… Koronavirüs yoğun bakım servisleri bir bir kapanıyor Vakalar düşüşe geçti… Koronavirüs yoğun bakım servisleri bir bir kapanıyor Pandeminin başından bu yana tıklım tıklım olan yoğun bakım servislerinde neredeyse hasta kalmadı. Yoğun bakım servislerinin son durumunu değerlendiren Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, "Birçok yerde Covid için ayrılan yoğun bakımların kapatıldığını görüyoruz. Hasta sayısını sıfırladık, mutluyuz” şeklinde konuştu.

Korona korkusu, test bağımlısı yaptı! Profesör bile şaştı kaldı Korona korkusu, test bağımlısı yaptı! Profesör bile şaştı kaldı Amasya’da yaşayan, KOAH ve panik atak hastası olan adam pandeminin başından itibaren 100'e yakın test ve 7 doz aşı yaptırdı. Her gittiği yerde aşı yaptıran adamın aldığı üst düzey önemler profesörü bile şaşkına çevirdi.

Koronavirüs çocukların dilini değiştirdi: Artık filmlerdeki gibi konuşuyorlar Koronavirüs çocukların dilini değiştirdi: Artık filmlerdeki gibi konuşuyorlar Koronavirüs salgını döneminde karantinada kalan ve günün büyük bir bölümünü televizyon izleyerek geçiren çocukların film karakterleri gibi konuştuğu ve aksanlarının değiştiği tespit edildi.

Koronavirüs geçirenlere uyarı: O hastalık sizde ağır seyredebilir Koronavirüs geçirenlere uyarı: O hastalık sizde ağır seyredebilir Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Dirican, Covid-19’un bağışıklık sisteminin düşük olduğu tüberküloz hastalarında ağır seyredebileceğini söyledi.