Şanlıurfa’da spiral makinesini kullanan işçinin başına talihsiz bir olay geldi. Kaza sonucu elinde ciddi yaralanma olan ve sağ başparmağı kopan 27 yaşındaki işçi Mehmet Sargın, tedavi için hastaneye başvurdu.

Başparmağının kopması nedeniyle el fonksiyonlarını büyük ölçüde kaybeden 27 yaşındaki Sargın'ı operasyona alan plastik cerrahi ve el cerrahi uzmanları Dr. Buğra İpek ve Opr. Dr. Numan Atılgan, yaklaşık 4 aylık sürede yapılan farklı ameliyatların ardından daha az işlevi olan sağ ayak ikinci parmağını, başparmağın yerine dikti.

Operasyonu başarıyla gerçekleştiren Dr. İpek, "Hasta bir kaza sonucu parmağını kaybetmişti. Kaybettiği parmağının yerine bir parmak nakli yapmamız lazımdı. Ayaktan parmak naklinde mikro cerrahi uyguladıktan sonra pıhtı atıp, parmağı kaybetme riski vardı. Hastayla konuşarak yapacağımız tekniğin uygun olacağına karar verdik ve sağ ayak ikinci parmağını, kopan başparmağın yerine başarıyla nakil ettik" ifadelerini kullandı.

Opr. Dr. Numan Atılgan da hastanede parmağı ve kolu kopan çok sayıda hastaya hizmet verdiklerini hatırlattı.

Aydın’da feci kaza, çok sayıda yaralı var Aydın’da feci kaza, çok sayıda yaralı var Aydın-Denizli yolunda meydana gelen kazada ortalık savaş alanına döndü. Feci kazada 1'i ağır 7 yaralın var.
Iğdır'da feci iş kazası, bir işçi canından oldu Iğdır'da feci iş kazası, bir işçi canından oldu Iğdır'da bir inşaatta çalışan işçi dengesini kaybederek 3. kattan düştü. Talihsiz adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.