Koronavirüste son durumun paylaşıldığı günlük Covid-19 tablosu yayımlandı. Söz konusu tabloda vaka sayılarında yükseliş yaşandığı görüldü. Bunun yanı sıra vefat sayılarında ise düne nazaran azalış yaşandığı kaydedildi.

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Son 24 saatlik verilere göre, bin 778 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 oldu. Bir günde toplam 135 bin 738 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı bin 816 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 85,46 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 93,17 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 147 milyon 606 bin 278’e yükseldi.

İLLERE GÖRE AŞILANMA

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 62,7 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

Koronavirüs geçirenler enfeksiyondan 2 yıl sonra bile belirti gösteriyor: 4 semptoma dikkat Koronavirüs geçirenler enfeksiyondan 2 yıl sonra bile belirti gösteriyor: 4 semptoma dikkat Dünyada 6,2 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan covid-19 virüsü ile ilgili çarpıcı bir araştırma yapıldı. Bilim insanları, koronavirüs geçirenlerin 2 yıl sonra bile bazı belirtileri gösterdiklerini söyledi. Covid-19 geçirenlerde en sık görülen 4 semptom ise belirlendi. İşte önemli araştırmanın sonuçları…

Kuzey Kore'de 'koronavirüs' alarmı: İki yıl sonra ilk kez tespit edildi Kuzey Kore'de 'koronavirüs' alarmı: İki yıl sonra ilk kez tespit edildi Dünyanın en kapalı ülkesi olarak bilinen ve özel izinle giriş yapılabilen Kuzey Kore, ülkede iki yıl sonra ilk kez koronavirüs vakası görüldüğünü duyurdu.