Koronavirüste son durumun paylaşıldığı günlük Covid-19 tablosu yayımlandı. Söz konusu tabloda vaka ve vefat sayılarında düşüşün hızlandığı görüldü. Öyle ki düne nazaran vaka sayılarında da vefat sayılarında da düşüş kaydedildi.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Son 24 saatte 127 bin 538 Covid-19 testi yapıldı, 1407 kişinin testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 1645 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,47, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 93,17 olarak kayıtlara geçti.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 147 milyon 623 bin 608 doza yükseldi. 18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranı en yüksek 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu.

En az iki doz aşı uygulananların oranı en düşük iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

DSÖ'den Covid-19 raporu: Ölümler 2 milyonu geçti DSÖ'den Covid-19 raporu: Ölümler 2 milyonu geçti Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi, Avrupa'da koronavirüs kaynaklı ölümlerin 2 milyonu geçtiğini duyurdu.

Kan pıhtılaşmasından 9 kişi öldü: Milyonlarca kişiye yapılan COVID-19 aşısına kısıtlama Kan pıhtılaşmasından 9 kişi öldü: Milyonlarca kişiye yapılan COVID-19 aşısına kısıtlama ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), nadiren de olsa aşı olanlarda görülen bir kan pıhtılaşması nedeniyle Johnson & Johnson COVID-19 aşısının kullanımını sınırladı. Aşı olanlarda trombositopeni sendromlu tromboz (TTS) denilen çok nadir ancak ciddi bir pıhtılaşma bozukluğunda artış gözlemlendi.

Koronavirüs geçirenler dikkat! Uzmanı Covid-19 sonrası 'risk artıyor' diyerek uyardı: Takibini mutlaka yapın Koronavirüs geçirenler dikkat! Uzmanı Covid-19 sonrası 'risk artıyor' diyerek uyardı: Takibini mutlaka yapın 6,22 milyon kişinin ölümüne yol açan ve 510 milyon kişiyi enfekte eden Covid-19 virüsü etkisini yitirmeye başladı. Ancak koronavirüs atlatanları bazı tehlikeler bekliyor, uzmanlar bu tehlikelerle ilgili uyarılar yapmaya devam ediyor.

Covid-19'da yeni bir dalga mı geliyor? Uzmanlar ilk belirtisini açıkladı Covid-19'da yeni bir dalga mı geliyor? Uzmanlar ilk belirtisini açıkladı Koronavirüste Omicron'un yerini hızlı yayılan ancak etkisi hafif olan XE varyantı alıyor. Bu varyantın en belirgin semptomu boğaz ağrısı.