Bugüne kadar futbol sahalarında unutulmayan çok sayıda olay ve itiraf oldu. Unutulmayacak bir itiraf da eski futbolcu Serkan Reçber'den geldi. Olayın içinde Galatasaray efsanesi Hagi ve eski hakem İlhami Kaplan var. Olayın yaşandığı 97 yılında Çanakkale Dardenelspor forması giydiğini hatırlatan Serkan Reçber, "Hagi Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük oyuncudur. Ne Alex ne de başkası onun yerini alamaz. Sadece ayakları değil aklı da ayakları kadar büyüktü. Hakemler korkardı, rakipler saygı duyardı, kendi takım arkadaşları hem korkar hem de saygı duyarlardı. Saha içinde büyük bir liderdi" dedi ve unutulması güç bir olayı anlattı. 
İşte o itiraf:
"HAGI'Yİ ATAMAM, İDARE ET"
"97 yılında Çanakkale Dardanelspor ile Ali Sami Yen deplasmanına gittik. Hoca, Hagi'yi tutma görevini bana verdi. İkili mücadele sırasında Hagi, bana dirsek attı. Dudağım patladı, dişim yerinden oynadı, sallanıyor. Maçın Antalya bölgesi hakemi İlhami Kaplan, Hagi'nin bana attığı dirseği gördü. Hagi'ye ne yapıyorsun diye çıkışınca, bana dönüp, 'sus çocuk. Burası bizim saha' dedi. Ben de 'burası da Türkiye ve ben de Türküm" dedim. Ardından hakem İlhami Kaplan'a döndüm ve dedim ki; 'hoca bana dirsek attığını gördün. Bak dudağım patladı, dişim sallanıyor...' İlhami Kaplan ise kulağıma eğilip, "Burada 25 bin kişi var. Hagi'yi atamam. İdare et, tanıdığım iyi bir diş doktoru var' dedi ve Hagi'yi oyundan atmadı." 
Maçın ilerleyen dakikalarında Hagi'nin oyundan çıkarken yanına geldiğini söyleyen Serkan Reçber sözlerini şöyle tamamladı: "Önce elimi sıktı. 'Haklıydın çocuk, özür dilerim' dedi ve gitti." (Radyospor)