UĞUR AKTAN
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım ile Alex de Souza arasındaki prim polemiğinde ilginç bir detay ortaya çıktı. Alex'in Başkan Yıldırım'a yönelik yönelik olarak yaptığı “Sevilla'yı elememiz halinde alacağımızı vadettiği primi arttırdı ancak bu sözünü tutmadı ve söz verdiği primi hiçbir zaman vermedi" sözlerine karşılık, Fenerbahçe Kulübü, bu maça ait olduğunu iddia ettiği bir prim listesi yayınlamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından Alex de Souza sessizliğini korurken, sarı-lacivertli kulübün yayınladığı prim listesinin Brezilyalı efsanenin bahsettiği Ramon Sanchez Pizjuan'da oynanan ikinci maça değil, Kadıköy'de oynanan ilk karşılaşmaya ait olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. 
Kadrolar tutmuyor
Fenerbahçe'nin yayınladığı prim listesinin ilk maça ait olduğuna yönelik iddia sarı-lacivertli takımın yayınladığı prim listesine ve burada yazan tutarlara dayanıyor. Dağıtılan primlerin futbolcuları Sevilla karşısında forma giyenler, 18 kişilik maç kadrosunda yer alan ancak oynamayanlar ve 18 kişilik kadroya giremeyenler olmak üzere üç gruba ayırdığı görülürken, iki maçın kadrosu incelendiğinde listenin ilk maç baz alınarak yapılmış olması dikkat çekiyor.
R.Carlos ile Ali Bilgin 
Listede maçta forma giyen oyuncular ve teknik heyetin 42.020 dolar prim aldığı görülürken, Sevilla ile oynanan ilk karşılaşmada sakatlanan ve rövanşta forma giyemeyen Roberto Carlos'un da 42.020 dolar almış olması iddiaları güçlendirdi. Sevilla ile oynanan ikinci maçın 112. dakikasında Alex'in yerine oyuna giren Ali Bilgin, 42.020 dolar tutarındaki primi alması gerekirken, listede gurbetçi oyuncu 18 kişilik maç kadrosunda yer almayan oyuncuların aldığı 10.500 dolar tutarında bir ödeme almış görünüyor. Yani, Ali Bilgin'in ilk maçın 18 kişilik kadrosunda yer almamış olması, Fenerbahçe'nin yayınladığı prim listesinin Kadıköy'deki karşılaşmaya ait olduğu iddialarını güçlendiriyor. 
Maldonado ve Can Arat
Ayrıca, 21.010 dolar tutarındaki 18 kişilik maç kadrosuna giren ancak maçta forma giymeyen oyuncuların hak ettiği primi aldığı görülen Maldonado, Alex'in bahsettiği rövanşa götürülmemişti. Tıpkı Maldonado gibi listede görülen prim tutarıyla dikkat çeken bir diğer isimse şu anda Antalyaspor forması giyen Can Arat. 10.500 dolar tutarındaki ödemeyi aldığı görülen Can Arat, İspanya'daki rövanş karşılaşmasında 18 kişilik maç kadrosunda yer almış ve 21.010 dolar tutarındaki primi almaya hak kazanmıştı. 
ALEX?NE DEMİŞTİ?
Alex de Souza, Brezilya'da yayın yapan “Trivela” adlı internet sitesine verdiği röportajda, Aziz Yıldırım'ın Sevilla maçının devre arasında soyunma odasına geldiğini ve daha önce 1 milyon dolar olarak açıkladığı primi 1.5 milyon dolara çıkardığını belirtmiş ve sarı-lacivertli takımın bu primi hiçbir zaman ödememesi sebebiyle başkan Aziz Yıldırım'la tartışma yaşadığını ifade etmişti. Fenerbahçe'nin primlerin ödendiğini belirterek Alex imzalı makbuzun görüntüsünü paylaşmasının ardından Instagram hesabı aracılığıyla bir açıklama yapan efsane isim, söz konusu imzanın kendisine ait olmadığı imasında bulunmuştu.

YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
Alex'in iddialarını yalanlayan Aziz Yıldırım ise her şeyden önce Sevilla maçında soyunma odasına girmediğini belirtmiş ve "Benimle tartışmak Alex'in haddine değil" ifadelerini kullanmıştı. Alex'i yeni çıkacak kitabı öncesi reklam yapmakla suçlayan Yıldırım, Sevilla maçı priminin eksiksiz bir şekilde yatırıldığını belirtmişti. Alex'in Fenerbahçe'nin resmi evraklarında farklı imzalar kullandığını belirten Fenerbahçe yönetimi, bu konuyu Brezilya Maliye Bakanlığı'na iletceğini ifade etmişti. 

ZİCO NE DEMİŞTİ?
Dönemin teknik direktörü Arthur Zico ise daha önce yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'ın Sevilla maçının devre arasında soyunma odasına indiğini ve kendisine maçın gidişatına yönetilik telkinlerde bulunduğunu belirtmişti. Yıldırım'ın Volkan'ın yerine Serdar Kulbilge'nin oyuna alınmasını istediğini belirten Zico, "Deivid'i de sağ kanada almamı önermişti ama sonuç olarak Volkan iki penaltı kurtardı, Deivid de ortada oynayarak iki gol attı. Aziz Yıldırım'ı dinlemedim ve turu geçtik" ifadelerini kullanmıştı. 


,