Daha önce yüzde 50 oranında şeffaflık özelliği olan membran kaplamayı, kuşların gagalarıyla delme ihtimaline karşılık şeffaflık oranı yüzde 10 daha azaltılıp kalanlaştırılmış membran malzemeyle değiştirildi.Bu kararın alınmasında çatının daha az ısımı ve ışık geçirmesi gerektiği kararı da etkili oldu. İlgili firma üzerinde anlaşmaya varılan ilk malzeme için kuşların delmesi, ısı ve ışık geçirgenliği konusunda gerekli garantileri veremedi. Bunun üzerine yönetim çatı kaplama malzemesinde değişikliğe gitti.

HİBRİT DEĞİL RULO ÇİM
Siyah beyazlı yönetim stadı yetiştirmek için daha önce de çim tercihinde değişikliğe gitti. Yönetim, bu sezonun sonuna yetiştirmeye uğraştığı stada ilan edildiği gibi hibrit çim değil, rulo çim ekmeye karar verdi.Hibrit çimin oturması ve maç oynanmaya hazır hale gelmesi çok daha uzun sürdüğü için önce rulo çim serilecek. Stat açıldıktan sonra bir konser organizasyonu da olacağı için zaten çimler olumsuz etkilenecekti. Yönetim 2016-17 sezonu öncesi ise hibrit çime geçiş yapacak. Bu arada stattaki vinçlerin en geç 7 Şubat’a kadar dışarı çıkarılması bekleniyor.

TAVANLAR YÜKSELTİLİYOR
Soyunma odalarının tavanları alçak kaldığı için yeniden elden geçiriliyor. İlk etapta 2 metre 30 santimetre olan tavan yüksekliğinin yeterli bulunmadığı ve bu nedenle kot değişikliğine gidilidiği ve tadilatın sürdüğü kaydedildi.

STAT AYDINLANIYOR!
Turnike imalatı sürerken aydınlatma sistemleri için de çalışmalara başlandı.Aydınlatma armatürlerinin yeni hesaplarla örtüşmediği ortaya çıkınca yenilenmesi için hareke geçirildi ve bu da 3-4 gün içerisinde tamamlanabilir.