Bir dönem Galatasaray forması da giyen Zvjezdan Misimovic, o dönemki teknik direktörü Gheorghe Hagi hakkında sert ifadeler kullanırken daha sonra transfer olduğu Dinamo Moskova'da bir başka Rumen Dan Petrescu ile yaşadığı ilginç olayı anlattı.

"SAKIZ ÇİĞNEDİĞİM İÇİN KADRO DIŞI BIRAKILDIM"

Alman Spox.com'a özel bir röportaj veren Boşnak oyuncu, Galatasaray'a transfer süreci ve Hagi hakkında şunları söyledi: "Transferin son günü yerime Diego Ribas alınmıştı. Hızlı bir karar vermem gerekiyordu. O dönemin Galatasaray menajeri iki hafta Wolfsburg'daki Ritz-Carlton'da konaklamıştı ve bana "Seni almadan dönmem" demişti. Uçuşu ayarladık ve her şey zamanında gerçekleşti. Takıma 8 hafta sonra Rijkaard'ın yerine gelen Hagi beni önce sol kanatta oynattı. Daha önce Nürnberg'de de o bölgede oynamıştım. Hagi'yle konuştum ve Wolfsburg'da merkezde daha başarılı işler yaptığımı söyledim. Ama işe yaramadı ve bir anda kadro dışı kaldım. Hagi bana bunu bir deplasmandan sonra söylemişti. Sakız çiğnediğim ve çok sık güldüğüm için kadro dışı bırakılmışım. Sonra birisi gelip bana hocaya gidip özür dilemem gerektiğini söyledi. Hagi'nin benimle yüz yüze görüşecek t....ları yoktu."

Kadro dışı kalmasının asıl nedeninin Galatasaray'ın Avupa kupalarına katılma ümidi kalmamasına bağlayan Misimovic, "Yıllık ücretim fazlaydı. 2 ay tek başıma çalıştım. Bu çok moral bozucuydu. Kış döneminde 2 ya da 3 Rumen futbolcu geldi. Hepsinin menajeri Hagi'ninkiyle aynıydı. Moskova'da bütün resim tamamlandı" dedi.

"BONSERVİSİMİ ZAMANINDA ÖDEDİLER"

6 aylık Galatasaray macerasının ardından Rusya Premier League'i ekiplerinden Dinamo Moskova'ya transfer olan 34 yaşındaki isim bu tercihini şöyle açıkladı: "Bu aslında biraz garip. Galatasaray bonservisimi taksitle almıştı. İkinci taksit marttaydı. Eğer ödemezlerse Wolfsburg'a dönecektim. Ama zamanında ödediler. Aynı sezon içinde hem Wolfsburg hem de Galatasaray'da oynadığım için sadece başka bir sezonda olan bir ligde forma giyebilirdim. Aksi halde yaza kadar oynayamacaktım."

"SONRAKİ HOCAM DA HAGİ'NİN ARKADAŞI ÇIKTI"

Misimovic transfer olduğu Dinamo Moskova'da ise bir başka Rumen Dan Petrescu ile çalışmak zorunda kalmış. Deneyimli yıldız Petrescu'yla Hagi konusunda konuştuğunu söylerken, "Son 6 ayımda Petrescu göreve geldi. Stuttgart'a gitmeden önce Avrupa Ligi elemesinde oynuyorduk. Maçtan bir gün önce idman esnasında beni kenara çağırdı ve Hagi hakkında neden böyle kötü sözler söylediğimi sordu. Ben de ona bana kadro dışı kalma kararını yüzüme söylemesi gerektiğini ama bunu yapmadığını söyledim. Ertesi gün maçın 38. dakikasında skor 0-0'ken beni oyundan aldı. Sonradan öğrendim ki Hagi'yle arası oldukça iyiymiş. Futbolda işler böyle yürüyor" ifadelerini kullandı.