İngiltere Futbol Federasyonundandan yapılan açıklamada, aralarında bağımsız üyelerin de yer aldığı seçim komitesinin başkanlık için oy birliğiyle Debbie Hewitt'i aday gösterdiği belirtildi.

GÖREVE 2022'DE BAŞLAYACAK

Hewitt'in adaylığının 22 Temmuz'daki federasyon konseyi toplantısında onaylanacağı, 2022'nin ocak ayında da görevine başlayacağı kaydedildi.

Küçük yaşlardan beri futbola tutkusu olduğunu belirten Hewitt ise yeni görevi için sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

İLK KADIN BAŞKAN OLACAK

Debbie Hewitt, 157 yıllık geçmişi bulunan İngiltere Futbol Federasyonunun ilk kadın başkanı olacak.

Greg Clarke, İngiltere Parlamentosu'ndaki bir çevrim içi toplantıda sarf ettiği ayrımcı sözler sonrası geçen yılın kasım ayında başkanlıktan istifa etmişti.

İngiltere Premier Lig'de sezonun en iyilerinde adaylar açıklandı İngiltere Premier Lig'de sezonun en iyilerinde adaylar açıklandı İngiltere Premier Lig'de 2020-2021 sezonunun en iyilerinde dört kategoride adaylar belli oldu.

İngiltere Futbol Federasyonu Avrupa Süper Ligi projesine katılan 6 kulübe soruşturma açtı İngiltere Futbol Federasyonu Avrupa Süper Ligi projesine katılan 6 kulübe soruşturma açtı İngiltere Futbol Federasyonu, Avrupa Süper Ligi'nin kurucuları arasında yer alan Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City ve Tottenham hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.