Rus hakem Sergey Lapochkin'in, 2018 yılında Letonya'da oynanan UEFA Avrupa Ligi ön eleme turundaki Ventspils-Bordeaux maçında şike yaptığı iddia edildi. Lapochkin'in maç öncesi Ventspils Kulübü yetkilileriyle görüştüğü ileri sürüldü. Hakemin bunu rapor etmemesi üzerine UEFA hakkında soruşturma başlattı. Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu yaptığı incelemeler sonrası karara vardı. Kurul, Lapochkin'in ulusal ve uluslararası müsabaka yönetmesini 10 yıl yasakladı. Ayrıca UEFA, 2013'ten beri FIFA hakemi olarak görev yapan Lapochkin hakkında verdiği kararın, dünya çapında uygulanması için FIFA'ya çağrıda bulundu.


UEFA’dan tarihin en büyük tazminat davası! 50 milyar Euro UEFA’dan tarihin en büyük tazminat davası! 50 milyar Euro Avrupa Süper Ligi tartışması uluslararası mahkemelere taşınıyor. UEFA, kendi aralarında lig kurma kararı alan 12 kulübe tazminat davası açmak için harekete geçtİ.
İtalya-Türkiye maçının hakemi belli oldu İtalya-Türkiye maçının hakemi belli oldu Avrupa Şampiyonası'nın açılış mücadelesi olan İtalya - Türkiye maçında, Hollandalı hakem Danny Makkelie düdük çalacak.