Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun ardından kulüplerin istekleri kapsamında Toplantıda Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı ile transfer dönemlerine ilişkin flaş kararlar alındı.

İŞTE O AÇIKLAMA
Toplantıda Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı ile transfer dönemlerine ilişkin aşağıdaki değişikliklerin yapılması kararlaştırılmıştır:

"1. Covid-19 Pandemisi etkisi göz önüne alınarak; gişe ve ürün satış gelirleri gibi gelirlerde, 2018-2019 sezonu verileri enflasyon ile uyarlanarak bugüne getirilecektir.

2. Covid-19 Pandemisinin finans piyasalarına olan olumsuz etkisi sebebi ile; takım harcamalarına dahil olan yabancı para cinsinden yükümlülüklerin 2021-2022 sezonu güncel kurları yerine 2020-2021 sezonu (01.06.2020-31.05.2021) ortalama kurları (TCMB döviz alış) hesaba alınacaktır.

3. Takım Harcama Limitlerinin arttırılmasında tüm kulüpler için 1/3 oranının kullanılması yerine; kulüplerimizin konsolide net borç ve alacaklarının net gelirlerine oranlaması ile hesaplanan 1/3, 2/3 ve %100 oranları kullanılacaktır.

4. Covid-19 Pandemisi ve Süper Lig takım sayısının artışının olumsuz etkileri sebebi ile tüm kulüplerimiz için 2021-22 sezonunda kabul edilebilir sapma oranı %25 olarak kabul edilmiştir.

5. 2021-2022 Futbol Sezonu Birinci ve İkinci Transfer Dönemlerinin ilan edilen bitiş tarihlerinin birer hafta uzatılması kararlaştırılmıştır."
 

KULÜPLER BİRLİĞİ'NİN BİLDİRİLERİ 
Kulüpler Birliği, üye kulüplerin imzalarıyla yabancı sınırı, Süper Lig'deki takım sayısı ve harcama limitleriyle ilgili toplam dokuz bildiri yayınladı

Yabancı erteleniyor mu? Yabancı erteleniyor mu? Başkan, '8+6 yabancı kararının ertelenmesi' dışında kulüplerin harcama limitlerini de yeniden masaya yatıracaklarını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye: Süper Lig 2 sezon daha 20 takımla oynansın Kulüpler Birliği'nden TFF'ye: Süper Lig 2 sezon daha 20 takımla oynansın Kulüpler Birliği Vakfı, en az iki sezon daha Süper Lig'in 20 takımla devam etmesi yönündeki talebini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

Kulüpler Birliği "Avrupa Süper Ligi" projesine karşı olduğunu açıkladı Kulüpler Birliği "Avrupa Süper Ligi" projesine karşı olduğunu açıkladı Kulüpler Birliği Vakfı, kurulması planlanan "Avrupa Süper Ligi"nin Avrupa futbolunun birliğine darbe vuracağını savunarak, UEFA'ya destek verdi.