Murad Tamer

Beşiktaşlı taraftarların kâbus gibi bekleyişici nihayet sevinçle bitti. Geçen sezonu hem ligde, hem de kupada zaferle tamamlayan Sergen Yalçın bir yıl daha Beşiktaş'ta kaldı. Başkan Ahmet Nur Çebi ile süren yaklaşık 40 günlük pazarlıklar dün mutlu sonla bitti. Güzel haberi siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Emre Kocadağ verirken, "Sancılı oldu ama görüşmelerin olumlu biteceğine dair hiçbir endişemiz olmadı. Sergen Yalçın ile 1 sene daha Beşiktaş'ta inşallah çift kupalı, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir takım kurarız. Beşiktaş camiasına ve Türk futboluna hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum" açıklaması yaptı.

Salih-Kenan müjdesi
Sergen Yalçın müjdesinin ardından yönetici Emre Kocadağ taraftara bir sevindirici haber daha verdi. Siyah beyazlı yönetici, "Salih Uçan'la prensip anlaşmasına vardık" diyerek orta sahaya takviye yaptıklarını ve imzaların yakında atılacağını belirtti. Millî futbolcu Kenan Karaman ile ilgilenip ilgilenmediklerinin sorulması üzerine Kocadağ, "Görüştüğümüz ve son aşamaya geldiğimiz birkaç oyuncu var. Hocamızın onayından sonra bu oyuncuları yavaş yavaş açıklarız" diyerek transfer imasında bulundu. Kısacası siyah beyazlı camia haftalar sonrasında dün âdeta bayram yaptı.        

Beşiktaş, EURO 2020 sonrası Sergen Yalçın'ı kaptırabilir Beşiktaş, EURO 2020 sonrası Sergen Yalçın'ı kaptırabilir Ne yıllık ücret, ne transfer yetkisi, ne sözleşme süresi... Tecrübeli teknik adam Avrupa şampiyonası sonrası federasyondan gelecek teklife göre kararını verecek