Fenerbahçeli yıldız futbolcu Mesut Özil ve eski milli futbolcu-yorumcu Rıdvan Dilmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.  Sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rıdvan Dilmen ile çekildiği fotoğrafı paylaşan Mesut Özil, Türkçe ve İngilizce olarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Rıdvan Dilmen hocam ile futbol sohbeti." notunu düştü.


Mesut Özil'in Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yaptığı paylaşım

ARSENAL'DEYKEN TEPKİ ÇEKMİŞTİ
2018'de Arsenal'de forma giyerken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirip paylaşan Mesut Özil, Almanlar tarafından hedef tahtasına konulmuştu. Almanya Futbol Federasyon, "Futbol ve Alman Futbol Federasyonu, Erdoğan tarafından yeterince saygı görmeyen değerleri savunuyor. Bu nedenle uluslararası oyuncularımızın seçim kampanyalarında manipüle edilmeleri iyi bir şey değil" demişti.
Daha sonra kendisini savunan Özil, 'ülkenin en yüce makamına saygının gereği' olduğunu söylemişti.

Rıdvan Dilmen'den Mesut Özil yorumu: Fenerbahçe'de oynatmam Rıdvan Dilmen'den Mesut Özil yorumu: Fenerbahçe'de oynatmam Süper Lig'in 10'uncu haftasında evinde Alanyaspor'a 2-1 mağlup olan Fenerbahçe'nin performansını değerlendiren yorumcu Rıdvan Dilmen, "Ben Pereira olsam bu takımda Mesut Özil'i oynatmam" açıklamasında bulundu.
Özil, Fenerbahçe camiasını heyecanlandırdı Özil, Fenerbahçe camiasını heyecanlandırdı Mesut Özil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taraftarı heyecanlandırdı. Özil'in, "Heyecan verici şeyler çok yakında" mesajıyla yaptığı paylaşım binlerce beğeni aldı.