Cezayir asıllı Fransız millî futbolcu Karim Benzema'nın,  futbolcu Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davada 1 yıl hapis ve 75 bin avro para cezası almasına karar verildi. 

KARARA İTİRAZ EDECEK
Versailles Mahkemesi, Fransız futbolcu Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı suçlamasıyla yargılandığı davada Benzema hakkındaki kararını verdi. Mahkeme, Benzema'nın bu olaya bizzat müdahil olduğunu belirterek, futbolcuya 1 yıl hapis ve 75 bin avro para cezası verdi.

Benzema'nın avukatı, mahkemenin bu kararına itiraz edeceklerini belirtti. Savcılık, Benzema hakkında 10 ay tecilli hapis ve 75 bin avro para cezası talep etmişti.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRILMAYACAK
Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, iki hafta önce yaptığı açıklamada, Benzema'nın bu davada suçlu bulunması halinde Fransa Milli Takımı'nın kadrosundan çıkarılmayacağını belirtmişti.

Fransız futbolcu Benzema hakkındaki soruşturması Yunanistan'ın Olympiakos takımında oynayan "Mathieu Valbuena'nın mal varlığını gasp etme girişimi" kapsamında yürütülmüştü. Davada, özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena'ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülmüştü.

IRKÇILIK SUÇLAMASI
Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve diğer sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015'te dava açılmış, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da bu nedenle Benzema'ya milli takım kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden dolayı, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.

Benzema, 5,5 yılın ardından mayıs ayında yeniden Fransa Milli Takımı'na çağrılmıştı.

Arda Turan'a hapis şoku! 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası Arda Turan'a hapis şoku! 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası Ünlü futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgada mahkeme kararını açıkladı. Yaşadıkları kavga sonrası futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin hakkında açılan davada, sanık Turan'ı 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Luka Modric'e hapis şoku! Luka Modric'e hapis şoku! Vergi kaçıran Real Madrid'in orta saha oyuncusu Luka Modric, hapis cezası aldı. Hırvat oyuncunun hapis cezası, para cezasına çevrildi. Modric, 1.4 milyon euro ceza ödeyecek.

Jose Mourinho'ya hapis şoku! Ünlü teknik adam cezayı kabul etti Jose Mourinho'ya hapis şoku! Ünlü teknik adam cezayı kabul etti İspanya'da çalıştığı dönemde vergi kaçırmakla suçlanan dünyanın en önemli futbol adamlarından birisi olan Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho, ertelenmiş 1 yıllık hapis cezası içeren anlaşmayı kabul etti.