A Milli Futbol Takımı'nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı finalindeki rakibi belli oldu. Ay-Yıldızlı takım, Portekiz ile eşleşti. Play-off'ta karşılaşmalar tek maç üzerinden oynanacak. A Milli Futbol Takımımız, Portekiz'i elemesi halinde İtalya- Kuzey Makedonya karşılaşmasının galibiyle karşılacak.

İtalya - Makedonya,  Portekiz - Türkiye karşılaşmalarından galip çıkacak olan ülke 2022 Dünya Kupası'na katılacak.

 

Play-off'larda yarı final maçları 24 Mart, final maçları ise 29 Mart'ta yapılacak.

KUNTZ'DAN İLK AÇIKLAMA
A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Stefan Kuntz kurayı değerlendirdi. En zor yolun C Yolu olduğunu kaydeden Kuntz, "Biz de oradayız. Ancak takım olarak, ekip olarak, ben göreve başladığımdan beri gördüklerim bana büyük bir umut veriyor. Buraya kadar geldik, bundan sonra da neler yapabileceğimizi göreceğiz hep beraber" diye konuştu.

A YOLU
İskoçya - Ukrayna
Galler - Avusturya

B YOLU
Rusya - Polonya
İsveç - Çekya

C YOLU
İtalya - Makedonya
Portekiz - Türkiye

A Millî Takımın play-off'taki rakipleri bugün belli olacak A Millî Takımın play-off'taki rakipleri bugün belli olacak Ay yıldızlı takım play-off’ta iki rakibini geçerse 2022 Dünya Kupası biletini alacak.

A Milli Takım'ı play-off'ta güçlü ülkeler bekliyor | İşte muhtemel rakipler A Milli Takım'ı play-off'ta güçlü ülkeler bekliyor | İşte muhtemel rakipler 'Bizim Çocuklar' zoru başardı ama şimdi daha zorlu maçlar var. Ay yıldızlı ekibimiz Katar için iki rakibini elemek zorunda. İlk maçta bu altı dişli ekipten biriyle karşılaşacağız: Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç, Galler