Milli judocular bronz Almanya'yı mağlup ederek bronz madalya kazandı. Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Rusya'nın Ufa kentinde 16 ülkenin katılımıyla düzenlenen turnuvada milli takım, bronz madalya elde etti.

Rusya'yı 4-3 yenerek çeyrek finale çıkan milli takım, Yunanistan'ı da 4-0 yenmeyi başararak yarı finale yükseldi. Yarı finalde Gürcistan'a 4-2 mağlup olan milliler, bronz madalya mücadelesinde ise Almanya ile eşleşti.

ALMANYA'YI YENDİ
Almanya
'yı 4-1'lik üstünlükle geçen Karma Judo Milli Takımı, Avrupa üçüncüsü oldu.

Milli takımı şampiyonada temsil eden sporcular ise şunlar:

Kadınlar: 57 kilo Özlem Yıldız ve Hasret Bozkurt, 70 kilo Şeyma Özerler ve Minel Akdeniz, +70 kilo Kayra Sayit ve Kübranur Esir.

Erkekler: 73 kilo Bilal Çiloğlu ve Bayram Kandemir, 90 kilo Vedat Albayrak ve Mihael Zgank, +90 kilo Mert Şişmanlar.

Milli judocumuz Hilal Öztürk, bronz madalya kazandı Milli judocumuz Hilal Öztürk, bronz madalya kazandı Milli sporcumuz Hilal Öztürk, Gençler Dünya Judo Şampiyonası'nda +78 kiloda bronz madalya kazanmayı başardı.
Güvenlik görevlisinin kaburgasını kıran judocu diskalifiye edildi Güvenlik görevlisinin kaburgasını kıran judocu diskalifiye edildi Paralimpik 2020 için Japonya'da kaldığı otelde güvenlik görevlisine saldıran Gürcistan Judo Takımı sporcusu Zviad Gogotchuri diskalifiye edildi.