Finansal ihlal yapmadığını ispatlayamaması halinde Beşiktaş'ın 2021-22 sezonunda UEFA organizasyonlarından elde edeceği gelirin yüzde 15'ine el konulması kararının uygulanacağını açıklayan UEFA, siyah-beyazlı kulübün söz konusu gerekliliği yerine getirmesi üzerine kararından döndü.

ŞARTLAR YERİNE GETİRİLDİ
UEFA'dan yapılan açıklamada, siyah-beyazlı kulübün Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) yargı biriminin tespit ettiği ihlali ortadan kaldırdığı ve istenilen şartları yerine getirdiği için koşullu cezanın uygulanmayacağı kaydedildi.

UEFA, 30 Eylül 2020 tarihinde süresi dolan ödemeyi gerçekleştirmemesi nedeniyle Beşiktaş'ın 2021-22 sezonunda UEFA organizasyonlarından elde edeceği gelirin yüzde 15'ine el koyulacağını duyurmuş, siyah-beyazlı ekibin ödemeyi zamanında yaptığına ilişkin kanıtını 30 Haziran'a kadar sunması halinde verilen söz konusu cezanın kaldırılacağı belirtilmişti.

Beşiktaş'ın Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) haziran ayında yaptığı itiraz kısmen kabul edilmişti.

Kara Kartal, Kasımpaşa deplasmanından beraberlikle döndü: Beşiktaş galibiyeti unuttu Kara Kartal, Kasımpaşa deplasmanından beraberlikle döndü: Beşiktaş galibiyeti unuttu Süper Lig'in 15. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşan Beşiktaş, galibiyet hasretini 4 haftaya çıkardı. Kara kartal maçtan 1-1'lik beraberlikle döndü.

Beşiktaş'ta Teixeira hayal kırıklığı: Bir golü 1,7 milyon euro Beşiktaş'ta Teixeira hayal kırıklığı: Bir golü 1,7 milyon euro Beşiktaş’ın büyük umutlarla transfer ettiği Alex Teixeira, yıllık 3,4 milyon avro kazanıyor ama şu ana kadar çıktığı 12 maçta sadece 2 gol atabildi, asisti ise yok.