2021 FIFA En İyiler Ödülleri, 17 Ocak'ta sahiplerini bulacak. Ödül töreninde kıyasıya rekabetin olacağı en iyi erkek futbolcu kategorisinde ise kazananın kim olacağı oldukça merak ediliyor. Polonyalı santrafor Lewandowski, son "Altın Top" ödülünün sahibi Arjantinli Messi ile Mısırlı yıldız Salah söz konusu ödül için yarışacak 3 aday oldu.

TÖREN 17 OCAK'TA
2021 FIFA En İyiler Ödülleri'ne aday gösterilen erkek ve kadın futbolcuların sayısı, üçe indirildi.

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre, erkekler futbolunda yer alan 11 adaydan en fazla oyu alan Bayern Münihli Robert Lewandowski, Paris Saint-Germainli Lionel Messi ve Liverpoollu Muhammed Salah, 2021'in en iyi oyuncusu olmak için birbiriyle yarışacak.

Kadınlar kategorisinde ise Barcelona'da forma giyen İspanyol oyuncular Jennifer Hermoso ve Alexia Putellas ile Chelsea'nin Avustralyalı futbolcusu Sam Kerr, en iyi üç arasına kaldı.

Ödüllerin sahibi, aralarında teknik direktörler, futbolcular ve gazetecilerin yer aldığı jürinin vereceği oyların ardından belirlenecek. Tören ise İsviçre'nin Zürih kentinde 17 Ocak'ta düzenlenecek.

2021 yılının en başarılı futbolcusu belli oldu! Messi ve Ronaldo'yu geride bıraktı 2021 yılının en başarılı futbolcusu belli oldu! Messi ve Ronaldo'yu geride bıraktı 2021 yılının sona ermesiyle, yılın en başarılı futbolcusu belli oldu. Dünyanın en iyi 2 futbolcusu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi bu senede öne çıkan isimler oldu. Ancak iki dünya starını gölgede bırakan bir futbolcu ortaya çıktı. İki dünya yıldızını gölgede bırakan isim Chelsea'nin İtalyan yıldızı Jorginho oldu.

Ronaldo'dan Messi'yi kızdıracak hareket: ‘CR7 her zaman tarihin en iyisi olacak’ Ronaldo'dan Messi'yi kızdıracak hareket: ‘CR7 her zaman tarihin en iyisi olacak’ Dünyanın en iiy futbolcuları arasında görülen ve sık sık karşılaştırılmalara konu olan Messi ve Ronaldo2nun arasındaki ipler bu kez 7. kez Ballon d'Or'u ödülü ile gerildi. Ronaldo, sosyal emdyada Messi2nin ödülü haketmediğine dair bir yorumu beğendi.

2021 Ballon d'Or ödülünü yine Messi kazandı 2021 Ballon d'Or ödülünü yine Messi kazandı 2021 Ballon d'Or ödülü sahibi buldu. Ödülü, Messi 7. defa aldı. Ayrıca gecede birçok önemli ödül dağıtıldı.