Trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık'ın adı Süper Lig'e verildi.

"AHMET ÇALIK SEZONU"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2021-2022 sezonunun kalan haftalarının "Ahmet Çalık Sezonu" olarak oynatılmasını kararlaştırdı.

Konuyla ilgili TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bilindiği üzere önceki yıllarda Spor Toto Süper Lig'in Türk futboluna unutulmaz katkılarda bulunan futbol adamları ve eski millî futbolcuların anısına oynanması uygulanması Federasyonumuz tarafından 2019-2020 sezonu itibarıyla kaldırılmıştı.
Ancak, geçtiğimiz hafta salı günü elim bir trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz; efendiliği, örnek kişiliği, sahadaki centilmen mücadelesi ve duruşuyla bütün herkesin takdirini kazanmış millî oyuncumuz İttifak Holding Konyasporlu merhum Ahmet Çalık gerek Federasyonumuz gerek kulüplerimiz gerek Konya halkı tarafından ismine yakışır şekilde anılmış ve çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.
Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmede, her ne kadar sezona isim verme uygulamasını kaldırmış olsa da sadece bu sezona mahsus olmak üzere ligin kalan haftalarının 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu olarak oynatılmasına karar vermiştir.
8'i A Millî olmak üzere 76 kez Ay-Yıldızlı formamızı giyen merhum Ahmet Çalık'a bir kez daha Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, İttifak Holding Konyaspor ve tüm Türk futbol camiasına tekrardan başsağlığı dileriz."

Spor Toto Süper Lig'e 'Ahmet Çalık Sezonu' ismi verildi! Spor Toto Süper Lig'e 'Ahmet Çalık Sezonu' ismi verildi! Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’de 2021-2022 sezonuna "Ahmet Çalık Sezonu" isminin verildiğini açıkladı.

Ahmet Çalık’ın sözleşmesiyle ilgili karar verildi: Tüm ücret ailesine ödenecek Ahmet Çalık’ın sözleşmesiyle ilgili karar verildi: Tüm ücret ailesine ödenecek Geçirdiği korkunç trafik kazası sonrası hayatını kaybeden 27 yaşındaki Ahmet Çalık, unutulmamaya devam ediyor. Konyaspor, acı haberlerle derinden sarsılırken, Ahmet Çalık’ın giydiği 6 numarılı formayı ömür boyu emekli etmişti. Konyaspor yönetimi şimdide 27 yaşındaki futbolcu ile imzalanan sözleşmenin sezon sonuna kadar olan ücretini ailesine ödeme kararı aldı.

Ahmet Çalık'ın Kur'an-ı Kerim okurken çekilen videosu sosyal medyada gündem oldu Ahmet Çalık'ın Kur'an-ı Kerim okurken çekilen videosu sosyal medyada gündem oldu Geçtiğimiz günlerde trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü futbolcu Ahmet Çalık'ın videosu sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.