Sezonun ilk sprint yarışı, İtalya'nın Imola kentiyle aynı adı taşıyan 4,9 kilometrelik pistte 21 tur üzerinden gerçekleştirildi. Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 4. ayağı olan Emilia-Romagna Grand Prix'sinin sprint yarışını, Red Bull takımından Max Verstappen kazandı.

LECLERC İKİNCİ, PEREZ ÜÇÜNCÜ OLDU

Ferrari'nin Monakolu sürücüsü Charles Leclerc, yarışın başında yaptığı atakla "pole" pozisyonundaki Verstappen'den liderliği devraldı.

Uzun süre birinci sırada yer alan Leclerc'i 20. turda geride bırakan Hollandalı pilot Verstappen, 30 dakika 39.567 saniyelik süresiyle sprint yarışında galip geldi. Verstappen, bu sonuçla yarınki yarışa "pole" pozisyonunda başlama hakkı elde etti.

Leclerc, liderin 2.975 saniye arkasında ikinciliği, Red Bull'dan Meksikalı Sergio Perez ise Verstappen'in 4.721 saniye gerisinde üçüncülüğü aldı.

Ayrıca sprint yarışında ilk 8'e giren sürücülere 1'den 8'e kadar puan verildi.

Emilia-Romagna Grand Prix'si 63 tur üzerinden koşulacak ve yarın TSİ 16.00'da başlayacak.

Formula 1'de yeni kral Verstappen Formula 1'de yeni kral Verstappen Red Bull-Honda'nın 24 yaşındaki pilotu, aynı puanla startı verdiği Hamilton'u son turda geçti ve unutulmaz bir finiş gördü.

Formula 1'de Hamilton'ın serisi sona erdi, şampiyon Max Verstappen Formula 1'de Hamilton'ın serisi sona erdi, şampiyon Max Verstappen Max Verstappen, Formula 1'de Abu Dabi Grand Prix'sinin son turunda Lewis Hamilton'ı geçti ve şampiyonluğa ulaştı.

Verstappen ve Djokovic 'Dünyada yılın spor yıldızı' adayları arasında Verstappen ve Djokovic 'Dünyada yılın spor yıldızı' adayları arasında Formula 1'in başarılı pilotu Max Verstappen ve teniste dünyanın bir numarası olan Novak Djokovic, BBC'nin her yıl düzenlediği törende "Dünyada yılın spor yıldızı" alanında aday gösterilen isimler arasında yer aldılar.