Rusya-Ukrayna arasında çıkan savaş nedeniyle Rus iş insanı Abramoviç'in İngiltere'ye girmesi yasaklanmış ve  bunun ardından Chelsea'nin yönetimini kulüp vakfına devrederek Chelsea'yi satma kararı almıştı. Geçtiğimiz aylarda kulübün bir Türk iş insanı tarafından satın alınacağı konuşulmuş ancak kulüp alınamamıştı. 

Rus iş insanı Roman Abramovich'in, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle İngiltere hükümetinin kendisine yönelik yaptırım kararı sonrası satışa çıkardığı Chelsea'nin yeni sahibi belli oldu.

SATIŞ MAYIS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Los Angeles Dodgers'ın ortağı Todd Boehly'nin yanı sıra Clearlake Capital, Mark Walter ve Hansjoerg Wyss'in aralarında bulunduğu grupla anlaşmaya varıldı. Satışın mayıs ayı sonunda tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

Anlaşma gereği yatırımın 2,5 milyar sterlinlik kısmı, kulüp hisselerini satın almak için kullanılacak ve daha önce Abramovich'in açıkladığı gibi hayır kurumlarına bağışlanmak üzere Büyük Britanya'daki dondurulmuş bir banka hesabına yatırılacak. Hesaptaki para İngiliz devletinin onayı olmadan transfer edilemeyecek.

Paranın 1,75 milyar sterlinlik kısmı ise Stamford Bridge Stadı, akademi, kadın takımı, Kingsmeadow Stadı ve Chelsea Vakfı için yapılacak ek yatırımlara aktarılacak.

Alman yıldız Chelsea'den ayrılıyor... Thomas Tuchel resmen açıkladı Alman yıldız Chelsea'den ayrılıyor... Thomas Tuchel resmen açıkladı Chelsea'de bu yaz sözleşmesi sona erecek olan Alman stoper Antonio Rüdiger'in Real Madrid ile anlaşması bekleniyor. Chelsea Teknik Direktörü Thomas Tuchel, yıldız ismin ayrılığını resmen açıkladı.

Chelsea'ye talip olmuştu! Bitlisli aşiret ağısının açıklamaları ortalığı karıştırdı Chelsea'ye talip olmuştu! Bitlisli aşiret ağısının açıklamaları ortalığı karıştırdı Rus milyarder Roman Abramovich’in yaptırımlardan sonra satılığa çıkardığı Chelsea'ye talip olan Bitlisli Mutki aşiretinin liderlerinden Muhsin Bayrak, yanlış adrese mail attıklarından dolayı fırsatı kaçırdıklarını açıklamıştı. Muhsin Bayrak’ın bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Tepkiler üst üste geldi.

Abramovich’in yeni planı belli oldu! Chelsea'yi satıp Süper Lig’den takım satın alıyor Abramovich’in yeni planı belli oldu! Chelsea'yi satıp Süper Lig’den takım satın alıyor İngiliz hükümetinin aldığı yaptırım kararlarıyla sahibi olduğu Chelsea'yi elinden çıkarmak zorunda kalan Rus milyarder Roman Abramovich, yeni yatırımlarını Türkiye’de yapacak. Türkiye’yi güvenli liman olarak gören Abramovich’in Göztepe’ye talip olduğu ve satış işlemleri için harekete geçtiği belirtildi.