Galatasaray, şampiyonluk sayıları ile ilgili bir açıklama yayımladı. Sarı-kırmızılılardan yapılan açıklamada "Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür" ifadelerine yer verildi.

"GAYRİCİDDİ İDDİALAR"

Galatasaray, Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukların sayılmasına ilişkin talebinin ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Galatasaray’ın açıklamasında sarı-kırmızılıların Türkiye’de dört yıldızı ile şampiyonluğu en fazla kulüp olduğunun altı çizildi.

Galatasaray’ın açıklaması şu şekilde:

"Son günlerde Süper Lig şampiyonlukları konusunda, hukuki temeli ve geçerliliği bulunmayan, gayriciddi iddiaların yeniden gündeme getirilme çabalarını dikkatle takip ediyoruz.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğu meşruiyeti bulunmayan 28 şampiyonluk konulu başvuruya karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na 23 Mart 2021 tarihli dilekçemiz ile başvurulmuştu.

Devam eden süreçte, 21 Nisan 2021 tarihli ikinci dilekçemiz ile ilk başvurumuza ek beyan ve itirazlarımız da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmişti.

Söz konusu dilekçelerimiz vasıtasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hiçbir hukuki dayanağı olmayan iddialarına konu başvuru ile buna bağlı taleplerin neden reddedilmesi gerektiği Türkiye Futbol Federasyonu’na detaylıca izah edilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sözde iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki hukuki süreci son derece yakından takip etmektedir ve ilerleyen dönemlerde de takip etmeye devam edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür."

Galatasaray'ı Muslera kurtardı Galatasaray'ı Muslera kurtardı Zaman zaman temposu yükselen maçta iki takım da yakaladıkları fırsatları değerlendiremedi. Baykuş'un net gol pozisyonlarında devleşen Muslera mağlubiyeti önledi.

Sabri Sarıoğlu, 'Yeni Fatih Terim olur' diyerek Galatasaray'da takımın başına geçecek ismi işaret etti Sabri Sarıoğlu, 'Yeni Fatih Terim olur' diyerek Galatasaray'da takımın başına geçecek ismi işaret etti Eski Galatasaray'lı futbolcu Sabri Sarıoğlu, takımın başına geçmesi muhtemelen ismi işaret edip, "Yeni Fatih Terim" olur sözleriyle dikkat çekti.

Okan Kocuk: Hedefim Galatasaray'da oynamak, geri dönüyorum Okan Kocuk: Hedefim Galatasaray'da oynamak, geri dönüyorum Spor Toto Süper Lig'in bitimine üç hafta kala ligde kalmayı garantileyen GZT Giresunspor'un kalecisi Okan Kocuk, takım halinde kenetlenerek başarıya ulaştıklarını söyledi. 26 yaşındaki kaleci "Galatasaray'da da oynamak istiyorum, hedefim Galatasaray'da oynamak" dedi.

Burak Elmas boş durmuyor... Mohamed Elneny ve Xeka, Galatasaray'a yakın! Burak Elmas boş durmuyor... Mohamed Elneny ve Xeka, Galatasaray'a yakın! Galatasaray'ın devrik başkanı Burak Elmas, sezon sonu serbest kalacak oyuncularla ön protokol imzalamak istiyor. Elmas'ın temas halinde olduğu isimlerden birinin de eski Beşiktaşlı Mohamed Elneny olduğu ortaya çıktı.

Federico Bernardeschi Galatasaray'a mı transfer oluyor? İtalyan basını yazdı... Federico Bernardeschi Galatasaray'a mı transfer oluyor? İtalyan basını yazdı... Juventus'la sözleşmesi sona erecek olan 28 yaşındaki İtalyan yıldız Federico Bernardecshi ile Galatasaray'ın da yakından ilgilendiği iddia edildi...