Mike Tyson ve Muhammed Ali gibi isimlerin şampiyonluk yaşadığı WBC'de Türk kadın boksör Seren Ay Çetin, 2 kez dünya şampiyonu olan 'Golden Baby' lakaplı Avusturyalı Eva Voraberger ile ringe çıktı.

Caferağa Spor Salonu'ndaki organizasyonda rakibini 4. raundun başında nakavt eden Seren Ay, gümüş kemerin sahibi oldu.

KADIKÖY'DE ZİRVEYE

Dünya şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi Serdar Avcı'nın antrenörlüğünü yaptığı Kadıköy Boks Kulübü sporcusu Seren Ay Çetin, kariyerinde 9 uluslararası müsabakada da galip geldi.

Tarihe geçen Çetin, "Çok çalıştım, çok emek verdim. Daha çok çalışarak dünyayı sallayacağım. Bir sonraki maçımda ülkemize ilk altın kemeri getiren kişi olacağım" dedi.

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası devam ediyor... Busenaz Sürmeneli ilk maçında galip Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası devam ediyor... Busenaz Sürmeneli ilk maçında galip İstanbul'da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda olimpiyat madalyalı milli boksörler Busenaz Sürmeneli ile Buse Naz Çakıroğlu ilk maçlarını rahat kazandı.

Nico Ali Walsh dedesi Muhammed Ali'nin izinde... Rakibini ilk raundda nakavt etti Nico Ali Walsh dedesi Muhammed Ali'nin izinde... Rakibini ilk raundda nakavt etti Muhammed Ali'nin ilk kızı olan Rasheda Ali'nin oğlu Nico Ali Walsh, ortasıklet maçında rakibi ilk raundda nakavt ederek yenilmezliğini sürdürdü. 21 yaşındaki boksör bugüne kadar çıktığı 5 maçı da nakavtla kazandı.