Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda ilk finalist Ayşe Çağırır...

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonanın 9. gününde 48 kiloda ringe çıkan Ayşe Çağırır yarı finalde Arjantinli rakibi Aldana Florencia Lopez'i mağlup ederek adını finale yazdırdı. İlk raundu 5-0 kazanan Ayşe, 2. raundu da 4-1 üstün tamamladı. Seyirci desteğiyle rakibinin son anlardaki baskısından iyi çıkan Ayşe Çağırır, son raundu 4-1 kaybetse de maçı 4-1 kazanarak finale yükseldi.

FENERBAHÇELİ BOKSÖR

İlk turda Özbek Marjona Savrieva'yı, ikinci turda Fransız Rim Bennamayı, çeyrek finalde ise İngiliz Demie-Jade Resztan'ı geçen milli boksör, yarı finalde Arjantinli Aldana Florencia Lopez ile karşılaştı.

Müsabakaya iyi başlayan Ayşe, attığı net yumruklarla ilk raundu 5-0 aldı. Ay-yıldızlı sporcu, rakibinin ilk raundu telafi etmek için yaptığı ataklarda verdiği açıkları iyi değerlendirdi ve bu bölümü de 4-1 üstün geçti.

Fenerbahçe kulübünün boksörü Ayşe, yarın altın madalya için mücadele edecek.

BOKSTA TARİH YAZIYORUZ

Busenaz Sürmeneli'nin yanı sıra Ayşe Çağırır, Sema Çalışkan, Elif Güneri, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş ve Şennur Demir yarı finale yükseldi. Böylece 7 milli boksör madalyayı garantilemişti.

Sakin bir maç çıkardığını belirten milli boksör, "Çok iyi odaklanmıştım. Amacım ringde Ayşe Çağırır'ı değil ay-yıldızlı bayrağımızı temsil etmek. Bizi seven, destekleyen, dua eden ve buraya kadar gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Yarınki maçımda altın madalya alıp, bayrağımı göndere çektirerek 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda İstiklal Marşı'mızı okutmak istiyorum." diye konuştu.

TÜRK KADINININ GÜCÜ

Sıkletinden dolayı ringe ilk kendisinin çıktığını hatırlatan Ayşe, "Ringe ilk çıktığım için bir baskı vardı. Benim maçı almam, tüm takım arkadaşlarımı motive ediyor. Bugün 7'de 7 yapacağız. Türkiye'nin ve Türk kadının gücünü ringde göstereceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Türkiye, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda tarih yazıyor Türkiye, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda tarih yazıyor Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda ringe çıkan son dünya ve olimpiyat şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli, 66 kiloda yarı finale yükseldi. Milli sporcu, maçın ardından yaptığı açıklamada Trabzonspor'un şampiyonluğuna değinerek, "Şampiyon bir kulübe, şampiyon bir sporcu yakışır" dedi. 8 boksörümüzden 7’si yarı finale yükselerek madalyayı garantiledi.

Büyük Kadınlar Dünya Şampiyonası Milli Takım Kadromuz

48 kg Ayşe ÇAĞIRIR

50 kg Buse Naz ÇAKIROĞLU

52 kg Beyza SARAÇOĞLU

54 kg Hatice AKBAŞ

57 kg Esra ÖZYOL

60 kg Esra YILDIZ

63 kg Gizem ÖZER

66 kg Busenaz SÜRMENELİ

70 kg Sema ÇALIŞKAN

75 kg Büşra IŞILDAR

81 kg Elif GÜNERİ

+81 kg Şennur DEMİR