Galatasaray’da Sportif Direktör Pasquale Sensibile ile yolların ayrıldığının duyurulmasının ardından yerine geçecek isim belli oldu.  Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz." ifadeleri yer aldı.

"BAŞARI İÇİN OYUNCULARI TAKIMA KATACAĞIZ"

Yeni sezonla ilgili ilk açıklamasını yapan Ergün, “Galatasaray formasını giydiği zaman taraftarları heyecanlandıracak, başarı için aç oyuncuları takımımıza katacağız” dedi.

Kulüp televizyonunda görevi ve yeni sezonla ilgili açıklamalar yapan Cenk Ergün, taraftarlara da mesaj verdi. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu aktaran Ergün, “Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını daha önce yaşadım. Geri dönmek bana güzel duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim kadar heyecanlıyım. Geçen zaman sanki dün gibi. Kulüpten ayrıldığımdan bu yana zaman çok hızlı geçmiş gibi. Ama burada önemli olan Galatasaray. Geri kalan her şey bizim için teferruat. Tekrar kulübüme hizmet verme şansını yakaladığım için çok mutluyum” dedi.

“HEDEFİMİZ LİGE HAZIR OLARAK GİREBİLMEK”

Yeni görevi için eski futbolcuların kendisini tebrik ettiğini ifade eden Ergün, “Felipe Melo başarı mesajı gönderdi. Eski futbolcularımızın hepsi mesaj gönderdi. Sorumluluğumuzun da bilincine varmamız gerekiyor. Galatasaray her ortamda hep kazanmak için, hep şampiyon olmak için mücadele veren bir ekip olmuştur. Batıya açılan bir pencere olarak tanımlanmıştır. Sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz çok yüksek, milyonlar bizden başarı bekliyor. Önümüzde sadece ligimiz ve kupa var. Dolayısıyla bizim hedefimiz lige hazır olarak girebilmek. Ama bunlar kısa vadeli süreç, orta ve uzun vadeli mesuliyetimizin farkındayız. Galatasaray Akademi'den yetişen kardeşlerimizin daha fazla süre alabilmelerini sağlamalıyız. Galatasaray'ın böyle bir beklentisi var. Alt yapıdan yetişen gençlerimizin daha fazla süre bulabilmelerini, onların daha çok A takımında olmalarını bekliyorlar. Bizim de bir vazifemiz, bu kardeşlerimize bunu açabilmek. Onları hazırlamak da kolay olmayacaktır. Bizim kısa vadedeki hedefimiz, Galatasaray taraftarına yakışır, onları gururlandıracak, stadyumda veya ekran başında izlerken gurur duyacakları takımı, sahada görüp, tek tek maçlarla şampiyonluğa kadar kovalayacağımız amacımız bu olur. Galatasaray şampiyonluk için mücadele verecektir, bunun sözünü verebilirim” şeklinde konuştu.

“ORTA SAHA İÇİN ÇALIŞMAMIZ OLACAK”

Yeni sezon yapılanması hakkında da bilgiler veren Cenk Ergün, “Hali hazırda kadroda bulunan bir çok oyuncumuz var, bunların dışında eksik gördüğümüz bölgelerde ilk olarak yapacağımız çalışmalar, arkasından da yapacağımız transfer döneminin getireceği değişiklikler olacaktır. Orta saha için bir çalışmamız olacağını söyleyebilirim. Bugün harcama limitleri açıldı, bu da hareket kabiliyeti tanıyor. Galatasaray formasını giydiği zaman taraftarları heyecanlandıracak, başarı için aç oyuncuları takımımıza katacağız” ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAK BİR TAKIM KURACAĞIZ”

Profesyonel futbolda oyuncu ayrılıklarının olduğunun altını çizen Ergün, sarı-kırmızılıların kadrosunda yer alan isimlere herhangi bir teklif olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Her ayrılık Galatasaray'da kalbimizi kırar ama bu profesyonel futbol. Biz ayrılırken hem mali anlamda düzgün bir şekilde, hem de oyuncularımız gitmek için doğru yerler bulduysa bunlara elbette ki izin vereceğiz. O giden oyuncularımızın yerini en az onlar kadar kapatabileceğimiz oyuncularla yapacağız. Kulübümüzde oyuncularımıza gelen herhangi bir resmi teklif yok. Taraftarlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, şampiyonluğa oynayacak takım kuracağız. Teknik direktörlük konusunda bir çok ismin adı geçiyor. Okan Hoca ve yabancı isimler geçiyor. Şu an sözleşmesi olan hocamız olduğu için diğer isimlerden bahsetmek doğru olmayacaktır. Onun zamanı da mutlaka gelecektir."

Galatasaray'da beklenen ayrılık: Sensibilie ile yollar ayrıldı Galatasaray'da beklenen ayrılık: Sensibilie ile yollar ayrıldı Burak Elmas döneminde Galatasaray'da sportif direktör olarak göreve getirilen Pasquale Sensibilie ile yolların ayrıldığı öğrenildi.

Okan Buruk'un Galatasaray'ın başına geçmesinde Ali Yiğit Bulut detayı Okan Buruk'un Galatasaray'ın başına geçmesinde Ali Yiğit Bulut detayı Galatasaray'da Okan Buruk dönemi bugün yarın başlıyor. Başkanlığa Dursun Özbek'i getiren Sarı-Kırmızılılar'da Okan Buruk ismi kesinleşmişti. 48 yaşındaki teknik direktörün lösemi tedavisi gören oğlunun hayalleri de böylece gerçek olacak.

Galatasaray atağa kalkıyor Galatasaray atağa kalkıyor Torrent'le yolların ayrılmasından sonra Galatasaray'daki görevine resmen başlayacak olan başarılı teknik adam, yönetimden iki orta saha, bir de forvet transferi istedi.

Galatasaray'ın yeni hocası Okan Buruk Galatasaray'ın yeni hocası Okan Buruk Başkan dün Fransa'da bulunan Buruk'la yaptığı telefon görüşmesinde iki yıllık anlaşma sağladı. Başakşehir'i şampiyon yapan Okan Hoca hiçbir şart ileri sürmedi. Torrent'in sözleşmesinin feshi sonrası resmî açıklama yapılacak.