Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trabzonspor ve Demir Grup Sivasspor'u Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

TFF, SEVK NEDENLERİNİ AÇIKLADI

Federasyondan yapılan açıklamada, Turkcell Süper Kupa maçında Trabzonspor'un merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve saha olayları nedeniyle disipline gönderildiği belirtildi.

Aynı müsabakada Demir Grup Sivasspor'un ise çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve saha olayları gerekçesiyle PFDK'ye sevk edildiği aktarıldı.

PFDK kararları açıklandı: 2 kulübe para cezası PFDK kararları açıklandı: 2 kulübe para cezası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PDFK) tarafından açıklanan kararlara göre; Yeni Malatyasporlu futbolcu Barış Başdaş, 2 maç men cezasının yanı sıra 8 bin 500 lira, Bursaspor ise 96 bin, Kocaelispor'a ise 32 bin lira para cezası aldı.

PFDK'den Josef de Souza'ya şok! PFDK'den Josef de Souza'ya şok! Göztepe maçında kırmızı kart gören Beşiktaşlı oyuncu Josef de Souza, 2 maç men cezasına çarptırıldı.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi PFDK'ya sevk edildi Fenerbahçe-Beşiktaş maçının hakemi PFDK'ya sevk edildi Süper Lig'in 36. haftasında oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçını yöneten hakem Arda Kardeşler, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi.