Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un, üretileceği Gemlik Tesisi'nde gerçekleştirilen çalışmalarda geri sayım başladı. Konuya ilişkin TOGG'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "TOGG Gemlik'te hedefe adım adım yaklaşıyoruz. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve altyapı çalışmalarımız, planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Tesisimizin seri üretime geçiş hazırlığında geri sayım başladı" duyurusu yapıldı.

2022 SONUNDA ÜRETİME HAZIR OLMASI BEKLENİYOR
Türkiye'nin otomobili TOGG'un Gemlik'te kurulan fabrikasının kaba inşaatının bir ay sonra tamamlanması öngörülüyor. Bu kapsamda 2022 sonunda üretime hazır olması planlanan fabrikanın 18 Temmuz 2020'de başlayan inşaat çalışmaları plan dahilinde tamamlanmaya başlandı. 

TOGG'un Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Gemlik Tesisi'nde sona yaklaşıldığı müjdesi verilirken şu ifadeler kullanıldı:

"TOGG Gemlik'te hedefe adım adım yaklaşıyoruz. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve altyapı çalışmalarımız, planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Tesisimizin seri üretime geçiş hazırlığında geri sayım başladı."