Renault Group'tan yapılan açıklamaya göre, yeni nesil Colt, tıpkı Clio modelinde olduğu gibi Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın modüler CMF-B platformunda üretilecek. Yeni araç 2023’ün 4. çeyreğinde Avrupa'da satışa sunulacak.

"YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) ve Oyak-Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu, "Yatırımlarımıza Türkiye’ye duyduğumuz sarsılmaz güven doğrultusunda ara vermeden devam edeceğiz. Yeni duyurumuz, bu kararlılığımızın somut bir göstergesidir." ifadelerini kullandı.

Doğu, Renault Group olarak 1969’dan bu yana Türkiye’de Oyak Grubu ortaklığında köklü ve başarılı bir şekilde ve 21 yıldan bu yana varlık gösterdiklerini belirtti.

Binek araç üretiminde lider konumunda olan ve üretiminin yüzde 80'ini ihraç eden Oyak-Renault Bursa Fabrikası Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri arasında 3. sırada yer aldığını ve Türkiye’nin toplam ihracatına yıllık 2,3 milyar avroluk katkıda bulunduğunu belirten Doğu, şunları kaydetti:

"150’den fazla noktadan oluşan yaygın satış ve satış sonrası servis ağıyla Renault ve Dacia markalarının dağıtım faaliyetini yürüten Renault Mais AŞ., Türk otomotiv pazarına en geniş yelpazede ürün sunan şirketlerin başında geliyor.

Oyak-Renault Bursa fabrikasında üretilen Clio ve Megane Sedan yıllardır tüketiciler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 2000 yılından bu yana Türkiye’ye yaptığımız yatırımların toplamı 2 milyar avro seviyesinde bulunuyor."

Fransız otomobil devi Renault Rusya'dan çekildi Fransız otomobil devi Renault Rusya'dan çekildi Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı savaşın ardından Moskova'da faaliyetlerine devam etmesi nedeniyle sert eleştirilerin hedefi olan Fransız otomobil üreticisi Renault, Rusya'daki üretim faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

Renault Group Türkiye'deki varlığını güçlendiriyor Renault Group Türkiye'deki varlığını güçlendiriyor Renault Group, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş’nin (RGO) kurulacağını duyurdu.

Renault Taliant yüzünü İlk kez Türkiye’de gösterdi Renault Taliant yüzünü İlk kez Türkiye’de gösterdi Renault’nun B-Sedan segmentindeki yeni oyuncusu Taliant, X-Tronic şanzıman ve LPG versiyonlarıyla dünyada ilk kez 25 Mayıs’ta Türkiye’de yollara çıkacak. Aracın fiyat etiketi ise lansmana özel 167.900 TL’den başlıyor.

Renault Megane’a gençlik aşısı yakıştı Renault Megane’a gençlik aşısı yakıştı Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş “Megane Sedan, yenilenen yüzüyle 21 yıldır aralıksız devam eden binek otomobil liderliğimizi geleceğe taşımak için önemli kozlarımızdan olacak" dedi.