ALİ ÇELİK

İkonik Japon markası Suzuki, dünyanın en eski 4x4 üreticileri arasında yer alıyor. SUV dünyasının birçok ilklerini bünyesinde barındıran şirket bu sınıftaki iddialı modellerinden S-CROSS’u tamamen yenileyerek ülkemizde de satışa sundu. Kendi sınıfına göre standartları zorlayan araç, akıllı hibrit teknolojisi yanı sıra yakıt verimliliği, yüksek performansı, Allgrip 4x4 çekiş sistemi, en güncel güvenlik donanımları ve konfor öğeleri ile bir çok üst sınıf rakibinden de rol çalabilecek yeteneklerde. Yeni S-CROSS’un 4x2 versiyonu 759 bin TL’lik başlangıç fiyatı ile karşımıza çıkarken AllGrip 4x4 versiyonu ise 819 bin TL başlangıç etiketi ile SUV segmentinde rakipleri arasında cazip bir duruş sergiliyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Türkiye lansmanında konuşma yapan Doğan Trend Otomobil Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, Suzuki olarak B SUV segmentinde 4x4 araçları ile iddialı olduklarını dile getirerek “Yeni S-CROSS ile liderliğimizi daha da kuvvetlendireceğiz. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hem Vitara’da hem de S-CROSS’ta 4x4 modellerimize olan konsantrasyonumuzu daha da arttırdık. Satış adetlerine baktığımızda neredeyse bütün segmenti Suzuki olarak biz domine ediyoruz. Ayrıca satışını gerçekleştirdiğimiz araçlarımızın %91’i akıllı hibrit teknolojisine sahip modellerden oluşuyor. Her geçen sene hızla büyüyen hibrit pazarının önemli oyunculardan bir tanesi hâline gelerek satışlarımızı katlamayı sürdürüyoruz. Güçlenen tasarımı ve yeni teknolojilerinin yanı sıra, 1.4L Boosterjet Akıllı Hibrit teknolojili motoruyla hem performansı hem de tasarrufu bir arada sunan yepyeni S-CROSS modelimiz de bu büyümeye önemli bir katkı sağlayacak” şeklinde konuştu. Toplantıda söz alan Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin ise Avrupa’dan istedikleri adetlerde araç temin etmekte zorlandıklarına dikkat çekerek bayi yapılanması konusuna değindi.

Dağtekin konuşmasında “Fanları olan bir markayız, Türkiye’nin her noktasında ulaşılabilir olma hedefindeyiz. Bayilik yapısı bizim için çok önemli, sürdürülebilir bir bayilik yapısı. Hem müşterilerin hem bayilerin kazandığı bir marka olmak istiyoruz” dedi.

Suzuki Vitara yoğun karda tam not aldı Suzuki Vitara yoğun karda tam not aldı Yeni hibrit motorlu 4 çeker Vitara’yı, yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapandığı gün test ettik. Tüm sert kış şartlarına rağmen bizden tam not aldı. Makyajlanarak şık bir görünüme kavuşan otomobil, elektrik destekli motoru ile yakıt tüketimini de aşağı çekmiş.
Suzuki Japonya'daki üretimini durduracak Suzuki Japonya'daki üretimini durduracak Suzuki Motor, küresel çapta yaşanan yarı iletken çip tedarik sıkıntısı nedeniyle Japonya'daki fabrikalarında, üretime geçici olarak ara verecek.